Інвестори не довіряють центробанкам Європи

Масштабна програма скупки облігацій Федеральною резервною системою США сприяла ралі на ринках протягом останніх років.

Про це пишуть "Вєдомості".

Як зазначає видання, президенту ЄЦБ Маріо Драгі у 2012 році вдалося перемогти євроскептиків, пообіцявши підтримку боргових ринків єврозони.

Але коли Європейський центробанк і Банк Англії опублікували орієнтири своєї майбутньої грошової політики, щоб переконати інвесторів, що процентні ставки залишаться на рекордно низькому рівні, результати цього виявилися неоднозначними.

Фактична вартість запозичення на ринку зросла, а чимала частина інвесторів чекає підвищення базових ставок у більш ранні терміни.

Якщо скептицизм на ринку зміцниться, обом регуляторам знадобиться вживати додаткових заходів для стимулювання економічного зростання.

"Вперше ринки влаштовують перевірку центробанкам", - каже Роберт Македі, який курує глобальну стратегію BNP Paribas на ринках інструментів з фіксованою прибутковістю.

Центробанки встановлюють базові ставки за короткостроковими кредитами. Публікація орієнтирів грошової політики покликана вплинути і на довгострокові ставки, які залежать від багатьох факторів, у тому числі і від тенденцій на світовому ринку облігацій.

Прибутковість держоблігацій Німеччини і Великобританії зараз набагато вища, ніж 4 липня 2013 року, коли Драгі і новий керівник Банку Англії Марк Карні озвучили напрямки майбутньої грошової політики.

Прибутковість десятирічних британських облігацій на цьому тижні перевищила 2,6%, досягнувши максимуму за два роки.

У десятирічних німецьких облігацій вона також зросла, наблизившись до червневого піку. Тенденції в сегменті десятирічних бондів можуть поширитися і на ринок більш короткострокових запозичень.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 серпня 2020, 4:29

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.