Казахстан має претензії до українських виробників м'яса птиці

Казахстан ввів посилений лабораторний контроль продукції трьох українських постачальників м'яса птиці - "Миронівська птахофабрика", "Агромарс ексім" і "Тавр Плюс".

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу Міністерства сільського господарства Казахстану.

"Даний режим було введено після виявлення порушень під час постійних перевірок, що проводилися, і лабораторного дослідження ветеринарно-санітарних вимог і норм безпеки продукції", - йдеться в повідомленні.

Як зазначають в міністерстві, під час перевірок було встановлено, що імпортна птиця не відповідає вимогам Технічного регламенту.

Порушення були виявлені в частині маркування: відсутність інформації державною мовою, її невідповідність основній інформації мовою країни виробника, не вказано дату виготовлення і терміни зберігання.

Згідно з повідомленням, претензії виникле ще й в результаті демпінгу цін експортерами, в результаті чого ціни на м'ясо птиці вітчизняних виробників Казахстану впали в середньому на 30%.

"Недобросовісна конкуренція спостерігається з боку українських і російських виробників м'яса птиці в частині демпінгу цін шляхом інжектування тушок птиці водою", - зазначають в міністерстві.

Під час досліджень було виявлено, що масова частка вологи, що виділялась при розморожуванні м'яса птиці в упаковці, становила 9,9% в м'ясі "Миронівської птахофабрики", 16,8% в м'ясі торгової марки "Білий птах" (Росія), 10,7% в птиці "Агромарс ексім".

Також у пробах м'яса птиці компаній "Миронівська птахофабрика" (Україна), "Алтайський бройлер" та "Пріосколье" (Росія) виявлено перевищення кмафанм і виявлена БГКП, йдеться в повідомленні.

Як відомо, кмафанм - кількість мезофільних аеробних і факультативно-анаеробних мікроорганізмів - при його перевищенні продукція не рекомендується до вживання в їжу.

БГКП (бактерії групи кишкової палички) - це санітарно-показові мікроорганізми, що вказують на неналежне зберігання, транспортування продукції.

Як повідомлялось, за інформацією Міністерства аграрної політики і продовольства, виробництво м'яса в Україні в 2013 році може скласти 2,4 мільйона тонн, що на 5,8% більше, ніж роком раніше.

На початку червня глава Мінагропроду Микола Присяжнюк заявив, що Україна має намір збільшити постачання м'яса та зернових до країн Південно-Східної Азії, а в 2014 році може отримати право на постачання м'яса і м'ясних продуктів на ринок Китаю.

Україна в січні-липні 2013 року поставила на зовнішні ринки 96 тисяч тонн м'яса і м'ясопродуктів при очікуваних до кінця року 150 тисячах тонн.

Як відомо, раніше Казахстан перевіряв кондитерську продукцію української компанії Roshen, однак не заборонив її для продажу у себе, на відміну від Росії.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 11 липня 2020, 21:21

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.