Митний союз може припинити вільну торгівлю з Україною

У разі підписання Києвом Угоди про асоціацію з ЄС Митний союз буде змушений посилити митний режим з Україною, а можливо навіть припинити вільну торгівлю нею.

Про це сказав радник президента Росії Сергій Глазьєв в інтерв'ю газеті "Вєсті".

"Згідно плану "А" ми будемо змушені посилювати митне адміністрування, щоб уникнути реімпорту європейських товарів через українську територію… Можливо, буде поставлено питання про припинення відносин вільної торгівлі з Україною", - сказав Глазьєв.

За його словами, вивченням цього питання вже займається Євразійська економічна комісія.

Глазьєв також зазначив, що за цим планом Росія також скоротить участь в багатьох спільних проектах, включаючи атомну енергетику, оборонно-промисловий комплекс, ракетно-космічну та авіаційну промисловість.

Ці проекти "будуть переглядатися у бік їх скорочення, тому що Україна бере на себе занадто жорсткі зобов'язання в частині виконання європейських технічних регламентів", сказав він.

За його словами, існує також план "Б" - це відмова України від асоціації з ЄС і повноправна участь в Митному союзі. Радник Путіна пророкує, що це забезпечить Україні поліпшення торговельного балансу до 10 мільярдів доларів в рік.

"Ми знизимо для вас ціни на газ до рівня наших внутрішніх, будемо поставляти нафту без мит", - сказав Глазьєв і додав, що загальний ефект від цього для України до 2030 року буде плюс 7% ВВП (в сумі це 220 мільярдів доларів додаткового обсягу виробництва).

За словами Глазьєва, можливий і варіант, коли Митний союз не буде ніяк перешкоджати Україні після підписання угоди з ЄС (план "В").

"Ми будемо реалізовувати намічені раніше програми по різних секторах, зближувати наші системи контролю на кордоні, технічні системи, будемо гармонізувати наше законодавство і розвивати секторальне співробітництво", - зазначив Глазьєв щодо цього плану.

При цьому радник Путіна зазначив, що в разі підписання Угоди про асоціацію Україні слід очікувати скорочення промислового виробництва внаслідок витіснення українських товарів європейськими на 2-3 мільярди доларів на рік.

А крім того, бюджет не отримуватиме імпортних мит з ввезення європейських товарів.

"Я думаю, втрати бюджету будуть значними", - підсумував він.

Раніше повідомлялось, що Глазьєв пророкує Україні технічний дефолт в разі підписання угоди з ЄС.

Про переваги європейського вибору України "Реальна економіка" раніше вже писала.Коментарі

Додати коментар


Забава Путятишна

В мире правит его Величество ЗАКОН. А так как федерация , тоже в ВТО, то и на нее Закон распространяеться. Пусть Глазьевы беспредельничают в ТС. Это в их правилах , но даже и там - не в правах. А в ВТО все выкрутасы решают не на таможнях , а в Судах.Только враг -- может ограничивать поставки продуктов своему народу-- мотивируя --защитой прав производителя и прав потребителя. Чем больше товаров - тем ниже цена и это аксиома!!! Остальное - бред пиплу!

sam

( ) . . , ...

sam

( ) . . , ...

раша-параша

да прекращайте плесь лапоточная и вообще идите на фуй мерзь!!!!!

ГОЛОВНЕ на 19 вересня 2020, 18:15

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.