"Газ України" стане єдиним постачальником тепла?

Міністерство енергетики та вугільної промисловості пропонує затвердити до 15 жовтня 2015 року ДК "Газ України" єдиним постачальником теплової енергії в Україні.

Про це йдеться у відповідному законопроекті відомства , повідомляє УНН.

Згідно документу, НАК "Нафтогаз України" як суб'єкт, уповноважений Кабінетом Міністрів на формування ресурсу природного газу для споживачів України, має забезпечити "Газ України" природним газом в необхідному йому обсязі.

В свою чергу "Газ України" постачатиме природний газ теплогенеруючим організаціям, купуватиме в них теплову енергію, вироблену з цього газу та передаватиме її теплопостачальним організаціям.

При цьому передбачається, що ціни на газ встановлюватиме національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ), а на теплову енергію - Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (Нацкомпослуг), та НКРЕ в межах своїх повноважень.

Крім того, розрахунки за теплову енергію пропонується здійснювати через поточні рахунки зі спеціальним режимом використання, перелік яких затверджуватиметься Кабміном.

Як зауважують в Міненерговугілля, "метою експерименту є фінансове оздоровлення підприємств теплоенергетики, створення передумов для реконструкції та модернізації об'єктів теплопостачання, стимулювання своєчасних розрахунків за природний газ та теплову енергію".

За інформацією відомства, прийняття цього законопроекту потребуватиме близько 2,9 мільярда гривень витрат з державного бюджету для компенсації "Газ України" різниці в тарифах.

Таким чином, "Газ України" стане єдиним суб'єктом господарювання, якому здійснюватиметься компенсація з державного бюджету різниці в тарифах на теплову енергію.

Це, на переконання Міненерговугілля, зумовить чіткий контроль обгрунтованості та цільового використання державних коштів.

Наразі, за інформацією відомства, формування тарифів на теплову енергію для потреб населення на соціально обумовленому але економічно невиправданому рівні зумовлює недостатність цих тарифів для покриття витрат підприємств теплонергетики.

"Зазначене ставить під загрозу забезпечення енергетичної безпеки держави, яка є одним із основних базисів побудови державної політики держави у сфері теплопостачання", - йдеться в повідомленні.

Як раніше повідомлялось, станом на 13 серпня роботи з підготовки об'єктів ЖКГ та соціальної сфери до опалювального сезону в Україні вже виконані на 75%.

Також повідомлялось, що житлово-комунальні компанії Києва заборгували "Київенерго" за тепло та електроенергію понад 2 мільярди гривень.

"Реальна економіка" раніше писала про проблеми теплоенергетики Києва.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 18 квітня 2021, 2:49

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.