Євросоюз пригрозив Росії за торгову війну з Україною

Євросоюз у вівторок направив Росії різке попередження з приводу односторонніх і дискримінаційних торговельних обмежень, введених нею по відношенню до України за намагання налагодити більш тісні економічні зв'язки з Євросоюзом.

Про це пише The Financial Times, повідомляє УНІАН.

Як зазначається, представник ЄС Джон Кленсі заявив, що Брюссель ставить під питання підстави для обмеження Росією українського експорту.

За його словами, "з точки зору ЄС, будь-яка економічна загроза з Росії, спрямована проти України і пов'язана з можливим підписанням країною Угоди про асоціацію з ЄС, неприйнятна".

Як пише британське видання, пізніше у вівторок Київ заявив, що Москва погодилася скасувати посилені й затратні митні перевірки на українські експортні товари, що дало надію на вирішення конфлікту, який погрожував перетворитися на торговельну війну.

"Російська сторона переконала нас, що, починаючи з сьогоднішнього дня, додаткові митні процедури застосовуватися не будуть", - повідомив український уряд ввечері у вівторок.

На думку авторів статті у виданні, Москва такими своїми діями на митниці намагалась змусити Київ приєднатися до керованого Москвою Митного союзу.

У неділю радник російського президента Володимира Путіна з розвитку Митного союзу Сергій Глазьєв повідомив: "Ми про всяк випадок готуємося до посилення митного адміністрування, якщо раптом Україна здійснить цей самогубний крок, підписуючи Угоду про асоціацію з ЄС".

Видання наголошує, що за російсько-українською суперечкою пильно спостерігають чиновники з ЄС і США, які закликають обидві сторони вирішити конфлікт в рамках СОТ.

Як заявив Кленсі, ЄС очікує, що "питання торгівлі як з Росією, так і з Україною2 будуть вирішені швидко і в дусі зобов'язань, накладених СОТ.

Як повідомлялось сьогодні, на російській митниці продовжується посилений контроль за українськими товарами.

Крім того, радник Путіна Глазьев заявив, що в разі підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС Росія подумає про відміну вільної торгівлі з Україною.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 березня 2021, 18:50

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.