Фонд гарантування вкладів збільшив активи майже на 16%

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб сьогодні оприлюднив уточненні дані, щодо збільшення активів, як виявилось у липні вони зросли на 15,5%, або на 845,5 мільйона гривень з 5,453 мільярда гривень до 6,298 мільярда гривень.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Фонду.

У ньому наголошується, що основний приріст, як і в попередні періоди, відбувся за рахунок перерахування банками регулярного збору до Фонду, який за результатами другого кварталу 2013 року становив 753,9 мільйона гривень.

Розрахунок регулярного збору до Фонду за другий квартал 2013 року здійснювався за системою диференційованих внесків.

У цілому введення системи диференційованих внесків стало можливим з набуттям чинності закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" з метою стимулювання банків не допускати прийняття надлишкового ризику і забезпечувати більш справедливий процес сплати внесків до Фонду.

До моменту прийняття рішення про встановлення диференційованого збору до Фонду банки нараховували регулярний збір щоквартально без врахування ступеня ризику.

З початку 2013 року, за січень-липень активи Фонду зросли на 3,39% з 6,092 мільярда гривень до 6,298 мільярда гривень.

Станом на перше серпня учасниками Фонду були 175 банків.

Як повідомлялось, тепер банки перераховують регулярний збір диференційовано з урахуванням ступеня ризику, рішення про що було прийнято виконавчою дирекцією Фонду 29 березня поточного року.

Відповідно до нової методики розрахунок розміру диференційованого збору проводиться шляхом зважування базової річної ставки збору, що становить 0,5 % бази нарахування в національній валюті та 0,8 % бази нарахування в іноземній валюті, за ступенем ризику, що в свою чергу розраховується як добуток коефіцієнтів диверсифікації учасників Фонду.

Зважаючи на світовий досвід, система диференційованих зборів є ефективнішою за систему фіксованих внесків, оскільки стимулює адекватне управління ризиками в банках.

Вперше система диференційованих зборів була введена в США Федеральною корпорацією страхування депозитів в 1993 році. На даний час подібною системою користується більше 25 країн світу.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 26 травня 2019, 14:48

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.