"ЛУКОЙЛ" з вересня відновить роботу "Карпатнафтохіму"

Російська нафтова компанія ЛУКОЙЛ завдяки домовленостям з українським урядом планує з 10 вересня відновити роботу ТОВ "Карпатнафтохім" (Калуш, Івано-Франківська область) - одного з найбільших нафтохімічних підприємств країни,

Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров, повідомляє "Комерсант-Україна".

За його словами, після пуску виробництва підприємство протягом трьох місяців буде здійснювати стабільне нарощування випуску.

Азаров також відзначив, що підприємство забезпечить роботою близько 3 тисяч працівників.

Як повідомлялося, 18 квітня цього року Кабінет Міністрів і "ЛУКОЙЛ" підписали меморандум про відновлення роботи ТОВ "Карпатнафтохім".

Документ, зокрема, передбачає збереження з боку власника кількості робочих місць та інвестування в розвиток підприємства 100 мільйонів доларів до 2016 року.

В свою чергу уряд гарантує корекцію тарифів на теплову енергію та перевезення сировини залізничним транспортом. Крім того, уряд розгляне питання зниження акцизного збору на деякі види сировини, використовуваного підприємством - скраплений газ та важкі дистиляти.

Передбачалося, що підприємство відновить роботу з початку серпня, проте ці терміни були порушені.

"Карпатнафтохім" у 2011 році запустив виробництво ПВХ-С потужністю 300 тисяч тонн на рік, однак у вересні 2012 року зупинив його через проблеми з відшкодуванням ПДВ та недостатнім захистом вітчизняних виробників від імпорту.

На думку представників "ЛУКОЙЛ", для поліпшення ситуації слід провести антидемпінгове розслідування відносно імпорту ПВХ із США, ввести 6,5% мито на імпорт ПВХ, скасувати мита на ввезення газонафтової сировини з РФ.

У жовтні-листопаді 2011 року група народних депутатів внесла в Раду законопроекти про 5-відсоткове мито на імпорт в Україну ПВХ і про "обнулення" акцизу на імпорт скрапленого газу та дизпалива з вмістом сірки більше 0,2%, що використовуються в якості сировини у виробництві нафтохімічної продукції. Однак ці проекти досі не прийняті.

ТОВ "Карпатнафтохім" - нафтохімічне підприємство, створене 29 жовтня 2004 на базі потужностей ВАТ "Оріана".

Його засновниками виступили ЗАТ "Лукор" (Калуш Івано-Франківської область) з часткою 24% і LUKOIL Chemical B. V. (Нідерланди) - 76%.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 лютого 2021, 20:47

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.