Київ активно переходить на альтернативні джерела енергії

Київ активно впроваджує використання альтернативних джерел енергії в комунальному господарстві, що значно скоротить бюджетні витрати на енергоносії і ремонт тепломереж та поліпшить екологічну ситуацію в місті.

Про це сказав директор КП "Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях Києва" Анатолій Козленко, коментуючи перші результати виконання "Міського енергетичного плану до 2016 року", повідомляє прес-служба Кабміну.

Зокрема, Козленко поділився результатами впровадження пілотних проектів в школах Києва.

"Ми вже встановили теплові насоси в середній загальноосвітній школі №18 Оболонського району. Тепер тут теплопостачання регулюється залежно від погоди, налагоджено автономне забезпечення гарячою водою. Школі більше не потрібно платити за тепло, тому витрати на енергоносії зменшилися в 4 рази", - сказав він.

Враховуючи такий економічний ефект, голова КМДА Олександр Попов поставив перед комунальниками завдання поширити цей досвід на інші навчальні заклади міста. І вже розроблені проекти для встановлення теплових насосів у 15 навчальних закладах, відзначив Козленко.

Крім того, наразі в столиці ведеться робота над проектом побудови котельні в Оболонському районі, що працюватиме на відходах деревини.

"У лісопаркових зонах Києва щорічно утворюється до 160 тонн відходів деревини, які наразі створюють екологічні проблеми. Коли ми почнемо їх спалювати в спеціальній установці, це дасть тепло, собівартість якого буде вдвічі нижчою, ніж у середньому в місті", - сказав Козленко.

За його словами, до цієї котельні будуть підключені 43 об'єкти, у тому числі 25 багатоквартирних житлових будинків.

Що ж до сонячної енергетики, то директор групи зауважив, що для Києва це є "актуальним", однак, наразі реалізованих проектів в цій царині немає.

"Але цьому напрямку в нас є хороші перспективи для виконання доручень Президента України щодо забезпечення енергетичної незалежності", – наголосив Козленко.

Раніше повідомлялось, що Київ заборгував за тепло більше 2 мільярдів гривень.

Також повідомлялось, що "Нафтогаз" не отримав за спожитий газ більше 17 мільярдів гривень від теплокомуненерго України.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 08 серпня 2020, 5:48

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.