Учасники ЗВТ СНД не можуть обмежувати торгівлю з Україною - експерт

Учасники зони вільної торгівлі (ЗВТ) країн СНД можуть застосовувати до України які-небудь санкції тільки після того, як самі вийдуть з цієї угоди.

Так вважає представник України в Євразійській економічній комісії (ЄЕК) Віктор Суслов, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Суслов вважає, що розгляд різних торгово-економічних конфліктів передбачається статтями та нормами угоди про ЗВТ в СНД та іншими міжнародними актами.

Разом з тим, на думку експерта, вводити нові мита і кардинально міняти свою торгово-економічну стратегію по відношенню до України Росія матиме право тільки, якщо покине ЗВТ СНД.

"Чи є право в учасників ЗВТ в СНД виключити Україну? Такого права немає. Глазьєв (радник президента Росії) у своїй заяві сказав: може йти мова про право Росії вийти з Угоди, а також інших країн-членів Митного союзу ", - сказав Суслов.

Суслов відзначив, що ці країни СНД зможуть покинути зону вільної торгівлі з Україною, якщо "вважатимуть, що складається ситуація, яка завдає їх економікам збиток".

"Ніхто їх не зможе утримати, і Україна не зможе утримати, і вони зможуть вийти з Угоди ЗВТ СНД. І тим самим вони отримають право встановити для України точно такі ж мита, що діють, наприклад, в країнах Євросоюзу. Така можливість юридично абсолютно реальна", - додав він.

Коментуючи заяву президента Росії Володимира Путіна про те, що країни Митного Союзу введуть захисні заходи для свого ринку, якщо Україна створить зону вільної торгівлі з ЄС, експерт зазначив, що до цих заяв необхідно поставитися дуже серйозно.

"З моєї точки зору, це заява має підштовхнути переговорний процес. Україна, очевидно, повинна буде створити якусь реальну систему, що перешкоджає реекспорту європейських товарів на територію Росії та інших країн МС", - зазначив Суслов.

Як повідомлялось, радник президента Росії Сергій Глазьєв заявив, що у разі підписання Києвом Угоди про асоціацію з ЄС Митний союз буде змушений посилити митний режим з Україною, а можливо навіть припинити вільну торгівлю нею.

Як відомо, прем'єр-міністри країн СНД підписали договір про створення ЗВТ 18 жовтня 2011 року в Санкт-Петербурзі.

Документ підписали глави урядів Росії, України, Білорусі, Казахстану, Вірменії, Таджикистану, Молдови й Киргизії.

30 липня 2012 року ВРУ ратифікувала цей договір, а 9 серпня президент Віктор Янукович підписав Закон "Про ратифікацію Договору про зону вільної торгівлі". З цього часу Україна стала повноправним членом ЗВТ СНД.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 18 квітня 2021, 2:48

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.