Після торгівельної війни Росія почне газову - експерт

"Торговельними війнами" з Росією ситуація не закінчиться, наступна за розкладом може стати "газова війна", яка може розпочатися вже в жовтні.

Про це заявив директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин на прес-конференції в четвер, повідомляє УНН.

"Зараз політичний тиск так чи інакше пов'язаний з самітом у Вільнюсі, і в цьому контексті я думаю, що цими торгівельними війнами ситуація не закінчиться", - сказав Юрчишин.

За його словами, "в середині жовтня, саме жовтня, коли вже підходять холоди, коли Саміт уже близько, і коли деякі інші сезонні явища мають специфічний характер, Росія може оголосити, що припиняє поставки газу в Україну, поки Україна не розрахується за свій борг".

Експерт пояснив, що в нас "провисає" ще так званий борг в розмірі 7 мільярдів доларів за недобір газу в 2012 році.

"І я думаю, що в найближчій перспективі ми отримаємо проблеми саме в цій сфері", - зазначив Юрчишин.

На його думку, ситуація ускладнюється ще й тим, що Україна так і не опротестувала цей борг в суді, як це робили інші країни.

"Той борг висить. Україна не опротестувала його так, як це робили інші країни. Цілком спокійно Росія матиме право через ті ж самі суди вимагати сплати", - сказав Юрчишин.

За словами експерта, якщо такий сценарій реалізується, то це знову вдарить по економіці України і її іміджу як країни, що "не може забезпечити безперебійні поставки газу в країни Євросоюзу".

Як відомо, НАК "Нафтогаз України" в січні цього року отримав від російського "Газпрому" рахунок на 7 мільярдів доларів за недобір газу в 2012 році відповідно до контракту 2009 року. Втім, на думку експертів, виставлена сума дуже спірна.

Згідно з пунктом 2.2 діючого контракту, українська сторона зобов'язана прийняти поставки газу в кількості 52 мільярдів кубометрів щорічно з допустимим відхиленням в розмірі 20% - до 41,6 мільярдів кубометрів.

Однак, Україна торік закупила приблизно 33 мільярди кубометрів (з яких майже 25 мільярдів придбав "Нафтогаз", а інші 8 мільярдів - компанія Ostchem Holding).

Але експерти зауважують, що "Газпром" не має юридичних підстав пред'являти українській стороні штрафні санкції, оскільки вони були скасовані "харківськими угодами" 2010 року (щодо перебування Чорноморського флоту РФ в Криму).Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 30 травня 2020, 1:54

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.