Вітання президентів: Путін ратує "за співпрацю", Обама – за ЄС

У День Незалежності України президент Росії Володимир Путін висловив готовність надалі нарощувати взаємовигідну співпрацю, а президент США Барак Обама натомість висловив сподівання на прогрес у відносинах з ЄС.

Про це йдеться у вітальних листах обох президентів, повідомляє УНІАН.

"Володимир Путін висловив готовність і надалі нарощувати взаємовигідну російсько-українську співпрацю в політичній, економічній і гуманітарній областях, просувати перспективні проекти як у двосторонньому форматі, так і в рамках СНД на користь народів Росії і України", - повідомляє прес-служба глави російської держави.

Водночас Президент США Барак Обама у своєму привітанні сподівається на прогрес у європейських прагненнях України.

"Від імені народу Сполучених Штатів Америки я передаю свої теплі вітання народу України з нагоди 22-ї річниці його Незалежності", - пише Обама.

Він зазначає, що "наше стратегічне партнерство віддзеркалює зобов’язання Сполучених Штатів допомагати народу України досягти своєї мети і стати благополучною європейською демократією".

Разом з тим, президент США висловив сподівання на "нашу тісну співпрацю протягом наступних місяців, щоб допомогти Україні досягти прогресу в її європейських прагненнях та проведенні реформ, які необхідні для забезпечення верховенства права та успішної і відкритої економіки".

Також і президент Франції Франсуа Олланд у своєму вітальному листі на адресу президента Віктора Януковича висловив надію, що "зближення України з ЄС триватиме й надалі, сягнувши нового етапу протягом найближчих місяців".

Раніше повідомлялось, що Кетрін Ештон - уповноважений представник ЄС в своєму вітанні підкреслила, що "Україна як незалежна країна є господарем своєї долі, і розвиток подальших відносин між ЄС і Україною залежить саме від неї".

Разом з тим, вона вважає, що "важка праця і політична воля допоможуть зробити всі надії реальністю".

Як відомо, Україна планує в листопаді цього року підписати Угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі з ЄС.

З цього приводу російська сторона заявила, що змушена буде змінити напрямок економічних відносин з Україною.Коментарі

Додати коментар


Влад

Странно, но нас в ЕС никто не принимает. Ассоциация - это не членство, да и пока ратифицируют все страны договор, пройдет немало времени. А вот свободная торговая зона откроется через 2 месяца после подписания. Завалят нас продукцией и Эвропы по самое "нехочу"!

ГОЛОВНЕ на 18 квітня 2021, 2:56

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.