Меркель: списання боргів Греції призведе до "ефекту доміно"

Канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що чергове списання частини грецького державного боргу спричинило б погіршення економічної ситуації в країнах єврозони.

Про це вона заявила в опублікованому сьогодні інтерв'ю німецькому журналу "Фокус", повідомляє ІТАР-ТАСС.

"Я наполегливо застерігаю від списання боргів Греції", - вказала глава німецького уряду.

За її словами, це спровокувало б "ефект доміно", який став би причиною зростаючої невпевненості в єврозоні. А в результаті "готовність приватних вкладників до інвестицій знову почала б наближатись до нуля", - заявила Меркель.

Як пише видання, в інтерв'ю недільній газеті "Вельт ам Зонтаг" єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер заявив, що Греції може бути виділена "невелика допомога" обсягом не менше 10 мільярдів євро.

Кошти з цього третього пакету допомоги мали б поступово перераховуватися Афінам з 2014 по 2016 рік. "Як і передбачалося раніше, ми обговоримо це питання в 2014 році", - вказав він.

В той же час, пише видання, член правління Європейського центробанку Йорг Асмуссен заявив, що спекуляції на тему скорочення грецьких боргів не сприяють поліпшенню ситуації в єврозоні.

"Такі дискусії відволікають Афіни від того, що повинно бути зроблено для консолідації бюджету та економічного зростання в рамках діючої програми", - сказав він.

Раніше повідомлялось, що єврозона почала попередні консультації про запуск третьої програми антикризової допомоги Греції обсягом понад 50 мільярдів євро.

Також повідомлялось, що на початку серпня президент США Барак Обама заявив після зустрічі з прем'єр-міністром Греції Антонісом Самарасом, що США мають намір "продовжувати допомагати Греції в процесі подолання економічної кризи.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 02 червня 2020, 21:23

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.