Україна "приречена" стати регіональним лідером - генсек ГУАМ

На думку генсека ГУАМ, та першого посла Грузії в Україні Валерія Чечелашвілі, доля України - бути регіональним лідером, а її євроінтеграція тільки поглибить співпрацю в рамках ГУАМ.

Про це повідомляє "Укрінформ", посилаючись на інтерв’ю генсека ГУАМ, як він дав телеканалу БТБ.

"Україна - велика європейська держава, з якою неможливо не рахуватися. Україна приречена на те, щоб грати дуже серйозну роль, роль регіонального лідера, в південно-східній Європі", - зазначив генсек ГУАМ.

На думку Чечелашвілі, підписання угоди про асоціацію з ЄС, що очікується на Вільнюському саміті у листопаді, лише поглибить співпрацю України в рамках ГУАМ.

За його словам, зона вільної торгівлі, утворена країнами ГУАМ Грузією, Україною, Азербайджаном та Молдовою, функціонує на тих самих засадах, що і ЄС. Тому євроінтеграція цих країн відкриє нові можливості для співпраці.

Генсек ГУАМ вважає, що взаємодія на пострадянському просторі та асоціація з ЄС - не суперечать одне одному, а є взаємодоповнюючими тенденціями.

В майбутньому, прогнозує політик, наша держава разом з іншими країнами ГУАМ сформує новий простір співпраці у південно-східній Європі.

"І дуже важливо в цьому сенсі, що український уряд, українські президенти демонструють послідовність і прихильність цьому європейському курсу, це дуже важливо, я думаю, що відповідне підтвердження буде дано і європейським прагненням як Грузії, так і України, на майбутньому саміті Європейського союзу у Вільнюсі, на який ми всі покладаємо дуже великі сподівання", - переконаний Чечелашвілі.

Як відомо, президент Віктор Янукович запропонував повернутися до проекту газопроводу "Білий потік" в обхід Росії, що мав проходити із Грузії по дну Чорного моря в Україну і Європу, який має стати основним енергетичним проектом ГУАМ.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 серпня 2022, 9:52

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.