Україна може взяти в Росії 2 мільярди кредиту на газ

Україна може погодитись на додаткове завантаження своїх підземних сховищ російським газом для підстраховки європейських споживачів, тільки якщо Росія надасть для цього безвідсотковий кредит в 2 мільярди доларів.

Про це пише видання "Комерсант-Україна" з посиланням на джерела в "Газпромі" і українському Міненерго.

Як пише видання, зараз з цього приводу ідуть інтенсивні переговори обох сторін.

Досі Україна заявляла, що закачає в свої сховища тільки необхідні їй 14 мільярдів кубометрів газу. Однак, "Газпром" вимагає збільшити об'єм до 19 мільярдів кубометрів для забезпечення безперебійного транзиту газу в Європу.

З цього приводу українська сторона запропонувала "Газпрому" два варіанти вирішення проблеми. Перший –дозволити зберігати в підземних газосховищах резервний об'єм газу, не стягуючи плату за його підйом.

"Другий - ми купимо цей газ, але тільки за умови, якщо "Газпром" або "Газпромбанк" нададуть безвідсотковий кредит на його закупівлю і продовжать вже отримані раніше кредити", - зазначає джерело в Міненерго.

За даними видання, від першого із запропонованих варіантів "Газпром" вже відмовився. А варіант із закачування газу за рахунок кредиту "Газпромбанку" зараз розглядається.

На купівлю додаткових 5 мільярдів кубометрів газу необхідно близько 2 мільярдів доларів. Як пише видання, таку ж суму минулого року "Газпромбанк" виділив "Нафтогазу", але під 8,5% річних з погашення 24 червня 2013 року.

Можливість надання зараз безвідсоткового кредиту джерело видання в "Газпромі" не стало коментувати. Але термін погашення торішнього кредиту в банку вже погодилися продовжити за умови його додаткового забезпечення держгарантіями.

Як повідомлялось, в середині липня Україна приступила до закачування газу в підземні сховища.

Також повідомлялось, що Україна на 40% скоротила імпорт газу з Росії.Коментарі

Додати коментар


Патріот

Хоче, але не може. Хто ж їй дасть, цій ПРИШЕЛЕПУВАТІЙ, україні. Я б НЕ ДАВ, Хай пирдяче в європу (чи ЖОПУ). Там дадуть.

ГОЛОВНЕ на 19 квітня 2021, 18:26

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.