Приєднання Греції до єврозони було помилкою Шредера - Меркель

Канцлер Німеччини Ангела Меркель звинуватила Герхарда Шредера в згоді з прийняттям Греції в єврозону.

Про це повідомляє Bloomberg.

Меркель під час свого передвиборного виступу в місті Рендсбург заявила, що відповідальність за приєднання Греції в 2001 році до валютного союзу лежить на останньому канцлері від соціал-демократичної партії.

За її словами, це рішення було помилкою, яка лежить в основі фінансово-економічних труднощів єврозони останніх років.

Критичні заяви Меркель на адресу свого попередника стали реакцією на виступи нинішнього лідера соціал-демократів - Пера Штайнбрюка.

Він, в свою чергу звинувачує Меркель у заниженні оприлюднених цифр допомоги Греції під час криз 2009-2012 років. Тоді Афіни отримали від Євросоюзу і його ключового донора, Німеччини, понад 200 мільярдів євро. Допомога Греції були змушені також надати Міжнародний валютний фонд і Європейський центральний банк.

Греції не вистачило виділених коштів на подолання кризи. Економіка країни шостий рік поспіль перебуває в рецесії, а рівень безробіття наближається до 30 відсотків.

Німецький Бундесбанк вважає, що Афіни потребують додаткових вливань коштів, що призведе до активної участі Берліна як найбільшого європейського донора.

Соціологічні дослідження свідчать, що коаліція соціал-демократів і дрібних лівих партій стабільно поступається за популярністю передвиборчому блоку Меркель і її союзників на 14-19 відсоткових пунктів.

Штайнбрюк очолював фінансове відомство ФРН в 2005-2009 роках. Шредер був канцлером Німеччини в 1998-2005 роках, коли ЄС реалізовував перехід частини держав на єдину європейську валюту.

Як повідомлялось, Німецький єврокомісар Гюнтер Еттінгер заявив, що розмір третього траншу допомоги Греції може скласти близько десяти міяльрдів євро.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 червня 2020, 13:19

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.