G20 збирається реформувати МВФ

Міжнародна робоча група країн G20 займеться реформою МВФ наступного року, заявив постійний представник МВФ в Росії Бікас Джоші на міжнародній конференції "Партнерство".

Про це повідомляє "Прайм".

Питання реформи МВФ вже кілька років обговорюється на засіданнях G8 і G20 , основною проблемою є розподіл квот і голосів. Рада керуючих затвердила нову систему їх розподілу ще в 2010 році, проте вона досі не набула чинності, оскільки не пройшла ратифікацію в парламентах ряду країн, включаючи США .

Якщо реформа МВФ буде доведена до кінця, істотно збільшиться вплив країн БРІКС на прийняття рішень у фонді. Зараз у фонді 114 учасників, поріг для прийняття рішення становить 85% голосів.

"Наступного року під головуванням Австралії фокус буде зроблений на міжнародній робочій групі, яка буде займатися всіма змінами в майбутньому" – сказав Джоні.

Бікас Джоші сказав, що у багатьох країнах повинні бути прийняті нові законодавчі пакети, які мають дозволити провести реформи в МВФ.

За його словами, МВФ повинен до кінця січня 2013 року представити своєму керуючому і раді директорів звіт, який визначить головні напрямки роботи фонду в найближчому майбутньому.

Реформа 2010 року, так званий 14-й перегляд квот МВФ, передбачає збільшення частки країн БРІКС в капіталі МВФ на 3,46 % - до 14,18 %.

Частка Росії при цьому зросте на 0,22 пункту і складе 2,71 %. При цьому Китай займе третє місце після США і Японії, Індія - восьме, а Бразилія - десяте. Росія за часткою участі в капіталі фонду вийде на дев'яте місце.

Як повідомлялось, заступник міністра фінансів КНР Чжу Гуаньяно заявив, що лідери країн БРІКС наблизилися до створення резервного банку розміром в 100 мільярдів доларів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 18 квітня 2021, 2:41

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.