Україна посилить заходи контролю на кордоні з Росією та Білорусью

В Україні максимально посилять заходи на кордоні з Росією та Білоруссю, аби не допустити занесення збудника африканської чуми свиней.

Про це пише "Економічна правда", посилаючись на прес-службу Міністерства аграрної політики та продовольства.

Питання щодо попередження потрапляння АЧС на територію України планується розглянути на засіданнях РНБО та Кабінету міністрів. Як зазначається, до вирішення цього питання залучать представників низки міністерств, відомств, а також обласних та районних державних адміністрацій.

"На сьогодні питання щодо можливості занесення збудника АЧС на територію України постало особливо гостро. Так, у Росії за 7 років збитки через виявлення АЧС становили 30 мільярдів рублів. Окрім того, цього літа зафіксовано спалахи в Білорусі. Тому ми маємо подвоїти зусилля для захисту території України від цього захворювання. Адже сьогодні в Україні утримується близько 4,4 мільйона голів свиней. І потрібно розуміти, якими можуть бути збитки від хвороби", − заявив голова Мінагрополітики Микола Присяжнюк.

Він зауважив, що завдяки реорганізації Держветфітослужби до України вдається не допустити збудника АЧС.

"Ми вже давно працюємо в посиленому режимі. Однак необхідно максимально посилити контроль на кордоні з Росією та Білоруссю. Зокрема, повністю обмежити рух громадян та вантажів поза спеціальними пунктами пропуску. Відтак, на цих кордонах потрібно ввести постійно діючий бар'єр", − наголосив Присяжнюк.

Міністр зазначив, що необхідно максимально скоординувати дії низки міністерств, відомств, місцевої влади для ретельного моніторингу переміщення вантажів та руху громадян. Це допоможе уникнути потрапляння збудника АЧС до України будь-якими шляхами.

Також, за словами Миколи Присяжнюка, необхідно посилити участь представників Держветфітослужби у перевірці вантажів, що ввозяться до України.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 вересня 2020, 20:51

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.