Держави Перської затоки вводять свій "шенген"

Члени Ради співробітництва арабських держав Перської затоки уклали угоду про створення спільної візової зони, яка, ймовірно, запрацює з 2014 року.

Про це пише видання "Комерсант-Україна".

До Ради співробітництва арабських держав Перської затоки (РСАДПЗ) входять Катар, Оман, Бахрейн, Об'єднані Арабські Емірати, Саудівська Аравія і Кувейт.

Як повідомляють арабські ЗМІ з посиланням на високопоставленого кувейтського чиновника з керівництва Ради, залагодження формальностей і вирішення технічних питань стосовно візової зони займе приблизно рік.

"Це означає, що вже в 2014 році на Аравійському півострові, за винятком нестабільного Ємену, має бути створений єдиний візовий простір на кшталт шенгенського", - пише видання.

Йдеться про запровадження для туристів одноразової місячної та річної багаторазової віз з метою вільного пересування по всьому Аравійському півострову, за винятком Ємену.

Для отримання візи заявник буде зобов'язаний представити дані про стан свого банківського рахунку.

Для мешканців самих держав Перської затоки перетин кордонів усередині зони як і раніше вимагатиме лише пред'явлення посвідчення особи.

На сьогодні громадяни більшості держав світу мають отримувати в'їзні візи в кожну з країн Перської затоки окремо.

За словами радника генсека РСАДПЗ з економічних питань Абдулли аш-Шобайлі, члени Ради розраховують, що спільний візовий режим сприятиме розвитку бізнесу, економіки та туризму.

Експерти ж називають головною метою цього кроку зміцнення спільних кордонів та виведення співробітництва в галузі безпеки на новий рівень.

Для цього країни РСАДПЗ введуть єдину систему обміну даними, яка позбавить шансу потрапити до країн-членів Ради осіб, яким коли-небудь з міркувань безпеки було відмовлено у в'їзді в одну з них.

"Нова система дозволить країнам затоки захистити свої кордони від потрясінь, які не припиняються в близькосхідному регіоні", - йдеться в статті.

Видання також додає, що країни РСАДПЗ планують створення на Аравійському півострові союзної держави. Однак, як зазначається, через низку суперечок між цими країнами, навряд чи це в найближчому майбутньому стане можливим.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 жовтня 2020, 18:22

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.