Соціальні ініціативи Януковича під загрозою – Адміністрація президента

АП радить главі держави шукати нові джерела наповнення бюджету, зокрема, впроваджувати заходи з розширення та легалізації бази оподаткування, підвищувати ставки податків на підакцизні товари та посилювати контроль за використанням бюджетних коштів.

Про це пише "ZN.UA", посилаючись на лист за підписом першого заступника голови президентської адміністрації Ірини Акімової.

Адміністрація президента Віктора Януковича прийшла до висновку, що через спад в економіці на тлі несприятливої ​​зовнішньої кон'юнктури бюджет не добирає заплановані податкові надходження.

У результаті під загрозою опинилося виконання соціальних ініціатив президента, вважають в АП.

"результати січня - липня 2013 Свідчать, що напруженість ситуації в бюджетній сфері зростає",- йдеться у листі.

При цьому наголошується, що в цілому за сім місяців поточного року доходи загального фонду держбюджету на 354,9 мільйона гривень, або на 0,2 %, відстали від запланованого на цей період обсягу надходжень.

При цьому обсяг податкових надходжень не дотягнув до плану на 3,2 мільярди гривень, у той час як Національний банк перерахував до держбюджету 12,5 мільярда гривень, що на 4 мільярда більше.

Доходи держбюджету України в січні-липні 2013 року становили 189,7 мільярда гривень, що майже на 2% перевищує аналогічний минулорічний показник.

Проте в законі про держбюджет закладено збільшення доходів на 5,3 % - до 363,1 мільярда гривень порівняно з торішніми показниками.

Як наголошується в листі Акімової, в сформованих умовах основним джерелом покриття дефіциту загального фонду держбюджету, що становив за сім місяців 31,4 мільярда гривень, стали внутрішні запозичення, що становлять 69,31 мільярда гривень – що на 7,2 % більше плану.

Також відчутні проблеми із зовнішніми запозиченнями, через погіршення суверенних рейтингів міжнародними агентствами, котирування доходностей десятирічних українських євробондів виросли з 6,9-7,4 % у травні до 9,3 % у серпні, що означає серйозне подорожчання вартості нових запозичень або рефінансування існуючих зобов'язань.

У той же час, підкреслюється в листі, "приватизація держмайна, кошти від якої також є джерелом фінансування дефіциту бюджету, йде дуже повільно ". Так, станом на 1 серпня з цього джерела до держскарбниці направлено 182,1 мільйона гривень , що становить лише 5,5 % планового завдання на цей період і на 1,7 % - цільового показника на весь рік.

Традиційна проблема - кошти Єдиного казначейського рахунку відволікаються на надання позик на покриття тимчасових касових розривів місцевих бюджетів і Пенсійного фонду. Так, за сім місяців поточного року заборгованість ПФУ за позиками з ЄКР становила 48,4 мільярда гривень, а місцевих бюджетів - 11 мільярдів гривень - або 230 % до показника на початок року.

На підставі усього вищевикладеного в АП висловлюють особливу стурбованість тим фактом , що невиконання плану бюджетних надходжень ставить під загрозу реалізацію розроблених на Банковій соціальних президентських ініціатив , а також пріоритетних завдань модернізації соціальної сфери.

Так , на реалізацію соціальних ініціатив та модернізацію соціальної сфери в поточному році необхідно додатково 1,7 мільярда гривень з держбюджету. А в рамках модернізації системи медичного обслуговування на реалізацію пріоритетних завдань глави держави - 1,4 мільярда.

Окремим президентським дорученням уряду вже було поставлено до 15 серпня цього року внести до парламенту законопроект, що передбачає відповідні зміни до держбюджету - 2013.Коментарі

Додати коментар


Умный

Нужно вернуть грязные деньги из бюджета, которые отмыли на матерях-героинях. И деньги появятся. Как только начнется проверка чиновников-которые готовили Указы Президента на присвоение звания мать-героиня-деньги вернуться в бюджет безпрерывным потоком.

ИЗЯ ЧЕРНОВИЦКИЙ

ЭТО ВСЕ ПАПАРЕДНИК.КСТАТИ, ВЧЕРА ПОСЛЕ ПЬЯНКИ В ШТАНЫ ЕМУ НАСРАЛИ ТОЖЕ ОНИ

Налогоплательщик

Нука покращеватель, выдай: урезать расходы АП на себя любимых, РАСХОДЫ КАБМИНА И ПАРЛАМЕНТА, срочным образом урезать ЗАРПЛАТЫ И ПЕНСИИ депутатов, тем более, что они не заслужили их. Транспортные расходы чиновников всех уровней из собственных карманов. Представляешь "горе президент" сколько голосов себе добавишь к президентским выборам. Гляди в бюджете больше денежек окажется на соцвыплаты. В реальности все очень просто.

ГОЛОВНЕ на 14 квітня 2021, 17:39

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.