Митний союз змінює імпортні мита

З 1 вересня починають діяти нові ставки для майже половини імпортних мит, що діють в Митному союзі.

Про це повідомляють "РіаНовості".

Відповідні рішення ухвалила раніше Євразійська економічна комісія (ЄЕК), яка є виконавчим органом МС, виконуючи зобов'язання, взяті Росією при вступі до СОТ.

Як пише видання, після вступу Росії до СОТ 22 серпня 2012 року, зміни Єдиного митного тарифу країн Митного союзу торкнулися близько 10% імпортних мит (з приблизно 11 тисяч). Тоді середньозважена ставка ввізного мита зменшилася з 9,6% до 7,5-7,8 %.

Зараз зниження ставок торкнеться близько 5100 позицій, при цьому по кожній окремій позиції зниження буде в межах 1-3%.

Імпортні мита, зокрема, зменшаться на рибу, кондитерські вироби, екзотичні фрукти, сировину для виробництва соків, на обладнання, в тому числі пральні машини і трактори, тропічні олії, окремі види тканин і деякі види одягу.

По ряду позицій комбінована ставка мита (поєднання процентної ставки з встановленням нижньої межі в абсолютному вираженні) буде замінена адвалорною (визначається у відсотках від митної вартості товарів).

Причому в окремих випадках адвалорна ставка буде підвищена, оскільки на даний момент вона нижча від рівня зобов'язань, зазначає видання

У ЄЕК вважають, що, виходячи з досвіду минулого року, нинішнє невелике зниження тарифного захисту російському ринку не нашкодить.

Як відомо, з кінця липня Росія заборонила ввіз продукції української кондитерської компанії Roshen. Ця заборона передувала масштабній кампанії по затримці українського експорту на російських митницях, що розпочалась в середині серпня.

Митний союз було створено в 2010 році. До нього входять Росія, Білорусія і Казахстан.

Як відомо, Росія почала торговельну війну з Білоруссю.

Як заявив президент Віктор Янукович, Україна вже почала виступати в ролі спостерігача в МС.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 січня 2021, 12:57

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.