В Україні почали діяти нові акцизні марки

В Україні з 1 вересня запроваджено нові акцизні марки з посиленим захистом для маркування алкоголю та тютюнових виробів.

Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на Міндоходів.

"Марки акцизного податку нового зразка відрізняються від старих графічним дизайном та кольоровою гамою. Кожна марка має графічний захисний елемент, який містить інформацію в закодованому вигляді", - інформують в міністерстві.

В Міндоходів наголошують, що новий захисний елемент марок не може бути відтворений ні шляхом сканування, ні копіювання чи друку.

Марки акцизного податку для алкогольних напоїв містять не менше чотирьох фонових сіток, для тютюнових виробів – не менше трьох.

В міністерстві також зазначають, що у зв'язку із посиленням системи захисту нових зразків акцизних марок, їх вартість зросла: на алкогольні напої - до 0,27 гривні за 1 штуку, на тютюнові вироби – до 0,142 гривні за 1 штуку.

"Таким чином, обґрунтованим є збільшення вартості однієї пляшки алкогольного напою на 0,167 гривні, однієї пачки тютюнових виробів - на 0,087 гривні", - зазначають в Міндоходів.

В міністерстві також нагадали, що розмір плати за марки акцизного податку не збільшувався з 2008 року. При цьому мінімальна ціна на горілку у 2008 році становила 14 гривень, а в 2013 році становить 30,1 гривні.

Середня ціна на сигарети з фільтром у 2012 році становила 9,43 гривні, що у 2,8 разу більше (3,34 гривні) порівняно з 2008 роком.

Раніше повідомлялось, що на думку глави податкового відомства Олександра Климента, нові марки виведуть з тіні до 10% алкогольної та тютюнової продукції.

Разом з тим, зазначалось, що Міндоходів значно переплатило за нові марки.Коментарі

Додати коментар


Олександр Кузьменко

Дуже цікаво... Chesterfield вчора коштував 12 грн. за пачку а сьогодні 13 грн. Я не математик, але різниця в ціні тут не 0,142 грн.

ГОЛОВНЕ на 22 жовтня 2020, 6:07

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.