Суд залишив регіоналу скандальну ділянку біля Олександрівської лікарні

Ділянка площею 0,45 гектара, розташована у Києві на вулиці Шовковичній,39/1-а, залишається у користуванні ТОВ "Житло-Буд".

Про це свідчить постанова Вищого господарського суду України від 21 серпня, повідомляють "Наші гроші".

Договір оренди цієї ділянки Київрада і "Житло-Буд" уклали ще 7 липня 2004 року на основі рішення Київради від 10 липня 2003 року, яким міськрада припинила право користування ділянкою Центральній (Олександрівській) клінічній лікарні.

Ділянка була передана в оренду фірмі "Житло-Буд" на 15 років для будівництва житлового будинку.

Відомо, що у січні цього року Госпсуд Києва задовольнив позов столичної прокуратури, визнавши договір оренди недійсним і припинив його дію.

Суд мотивував своє рішення тим, що рішення Київради від 10 липня 2003 року було визнано протиправним та скасовано адміністративними судами.

Справа в тому, що ця ділянка знаходиться на території охоронної зони пам'ятки історії національного значення, на якій забороняється будь-яке будівництво.

Крім того, проект відведення ділянки не було погоджено Головним управлінням охорони культурної спадщини та реставраційно-відновлювальних робіт.

При цьому, за висновками експертного будівельно-технічного дослідження встановлено, що будівництво багатоповерхового житлового будинку на території зсувонебезпечної земельної ділянки по вулиці Шовковичній,39/1-а не відповідає вимогам нормативних актів в галузі будівництва.

Однак, у квітні цього року Київський апеляційний госпсуд скасував січневе рішення Госпсуду Києва.

Це рішення було мотивоване тим, що 28 березня 2013 року Вищий адмінсуд скасував попередні рішення адмінсудів про недійсність договору оренди цієї ділянки.

Своїм останні рішенням Вищий госпсуд підтвердив попереднє рішення і залишив без змін рішення суду апеляційної інстанції.

Як відомо, Центральна клінічна лікарня користувалася вказаною ділянкою на підставі рішення виконкому Київради з 1965 року.

Також відомо, що комплекс садиби Інституту фізіології ім. Богомольця, на території якого знаходиться ділянка, внесено до державного реєстру як пам'ятка історії монументального мистецтва та археології національного значення.

Будівництво, яке проводила фірма "Житло-Буд" на території Олександрівської лікарні, неодноразово супроводжувалося сутичками.

У березні 2008 року будівельні роботи там були припинені. Будівництво, зокрема, спричинило зсуву ґрунту, внаслідок чого постраждав один з корпусів Олександрівської лікарні.

Засновником фірми "Житло-Буд", як зазначає видання, є народний депутат від Партії регіонів Іван Куровський.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 грудня 2020, 22:56

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.