Керівник "Мотор-Січі" критикує угоду з ЄС

Підписання Угоди про асоціацію з ЄС згубно позначиться на високотехнологічних галузях економіки України.

Так вважає президент підприємства "Мотор Січ" (Запоріжжя), народний депутат В'ячеслав Богуслаєв, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Не знаю, можливо, розмови про можливе підписання угоди з Євросоюзом про асоційоване членство - це якась політична "гра в страшилки", але для наукомістких підприємств таке входження - це моментальна загибель", - сказав Богуслаєв на авіасалоні МАКС-2013 в Росії.

Він пояснив, що в Україні діє закон про технічне регулювання, який передбачає внутрішні державні стандарти. "В Україні близько 20 тисяч стандартів. А за умовами угоди ми повинні від них відмовитися і перейти на європейські стандарти", - сказав Богуслаєв.

До чого це може призвести, він пояснив на прикладі використанням матеріалів для будівництва авіадвигунів. В Україні використовуються матеріали, що поставляються російськими науково-виробничими центрами ВІАМ або ВІЛС .

За його словами, ці матеріали відрізняються від подібних, що використовуються в Європі, "однією сотою відсотка вмісту танталу або однією десятою відсотка ренію - рідкоземельних матеріалів, що додають жароміцність сталі".

"Тепер, коли ми доходимо до технічного регулювання та подаємо заявку на отримання сертифіката для двигуна за європейськими нормами, нам кажуть: ваш двигун зроблений з матеріалу, який не відповідає європейським нормам. Все, кінець!" - сказав Богуслаєв.

Крім того, він зазначив, його компанія створювала металургію, створила інститути, наукові центри - "і все це "коту під хвіст" після вступу до Євросоюзу".

Він зазначив, що Євросоюз визнає закон про технічне регулювання дев'яти країн, зокрема США, Китаю, Нової Зеландії, Австралії. А закони технічного регулювання Росії та України Євросоюз не визнає, і "за це треба ще боротися".

Як відомо, в кінці серпня в Підмосков'ї проходив авіакосмічний салон МАКС-2013. "Реальна економіка" повідомляла, що Україні авіасалон не приніс вигідних контрактів.

Як відомо, "Мотор Січ" є одним з провідних підприємств у світі з розробки, виробництва, ремонту та сервісного обслуговування авіаційних двигунів для літаків і вертольотів, а також промислових газотурбінних установок.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 травня 2022, 8:30

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.