"Турбоатом" продасть турбін на майже 2 мільярди

За підсумками року завод "Турбоатом" планує продати продукції на 1,8 мільярда гривень.

Про це повідомив генеральний директор підприємства "Турбоатом" Віктор Суботін, йдеться у бюлетені Кабінету Міністрів.

"За підсумками року ми маємо намір реалізувати продукцію на суму 1,8 мільярда гривень, і наступний 2014 рік у нас законтрактований обсягом 2 мільярди гривень", - сказав Суботін на нараді у Фонді держмайна.

За його словами, цьогоріч у підприємства значні темпи зростання обсягів реалізації.

"У першому півріччі реалізовано продукції майже на 834 мільйони гривень, що становить 119% проти реалізації 2012 року, а чистий прибуток ми отримали в сумі 196,9 мільйона гривень. Для машинобудування це дуже серйозний показник", - сказав Суботін.

Він також запевнив ФДМ, що підприємство, яке на 75% належить державі, виконає фінплан, затверджений урядом, який передбачає отримання чистого прибутку у розмірі 351 мільйон гривень цього року.

Директор "Турбоатома" наголосив, що портфель замовлень підприємства укомплектований на кілька років уперед, адже воно має тривалий цикл виробництва. Наприклад, для створення турбіни для АЕС необхідно від 18 до 36 місяців.

Він також відзначив, що в останній час дуже зросли обсяги замовлень на внутрішньому ринку.

"Завод проводить модернізацію гідростанцій України, на сьогодні у виробництві дев'ять турбін. Також у виробництві дві гідротурбіни Дністровської ГАЕС - найбільшої в Європі", - зазначив Суботін.

Крім того, за його словами, в Україні розпочато активну модернізацію парових станцій.

"Ця робота забезпечить життєдіяльність енергетичних потужностей країни на найближчі двадцять років і серйозно завантажить «Турбоатом» на найближчі десять років", - зазначив Суботін.

Як відомо, харківський завод "Турбоатом" - єдиний в Україні виробник турбінного устаткування для гідро-, теплових і атомних електростанцій.

Підприємство успішно конкурує з провідними світовими виробниками - "Дженерал Електрик", "Вестінгауз" і "Сіменс". Основні ринки збуту продукції заводу - країни СНД та Азії.

Крім того, "Турбоатом" здійснює модернізацію атомних станцій у Фінляндії та Угорщині.

Загалом турбіни заводу успішно працюють на електростанціях 45-ти країн Європи, Азії, Америки та Африки.

Раніше повідомлялось, що ФДМ не збирається продавати "Турбоатом", хоча раніше Фонд повідомив про плани в грудні поточного року оголосити приватизаційні конкурси з продажу 75,224% акцій "Турбоатома".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 лютого 2021, 20:58

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.