Німеччина стала на бік України під час "митних" проблем із Росією

Позиція Берліна в торговельних суперечках Москви з Києвом була чітко на стороні України.

Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" сказав посол України в Німеччині Павло Клімкін.

"Німецька позиція із цього приводу відома: спікер федерального уряду чітко заявив про важливість взаємодії України та Росії, зокрема й торговельної. Водночас він заявив, причому дуже чітко, що Україна повинна мати право на європейський вибір", - сказав Клімкін.

Він також наголосив, що Берлін озвучив ще один дуже важливий меседж про те, що Німеччина сподівається, що наприкінці листопада у Вільнюсі буде підписано угоду про асоціацію з Україною.

Відповідаючи на запитання про погіршення двосторонніх відносин між Німеччиною та Росією Клімкін зазначив, що попри певне охолодження економічні відносини, зокрема, в сфері енергетики від цього не страждають.

В той же час він зазначив, що хоча "довгострокові газові контакти завжди мали політичний вимір", однак Німеччина перестала сприймати "пострадянський простір" тільки через призму Росії.

"І тому контекст відносин, зокрема між Росією та Німеччиною, не впливає на стратегічне бачення Німеччиною європейської інтеграції України", - сказав він.

Клімкін також додав, що через зміну ситуації на енергетичних ринках "в Німеччині змінюється бачення того, яким чином мають функціонувати ці ринки".

"І видимим доказом цього є те, що ми нині отримуємо газ із Німеччини, від німецької компанії RWE й отримуємо його за цінами, які нижче за російські", - пояснив він.

Відповідаючи на запитання, чи було рішення компанії самостійним, чи продиктованим урядом, Клімкін зазначив, що "енергетика - це насамперед бізнес, а RWE - це один із найбільш великих трейдерів, зокрема й газових трейдерів, на сьогодні в Європі".

Як відомо, Україна з листопада 2012 року імпортує газ з Європи з допомогою компанії RWE Supply & Trading GmbH.

В цьому році уряд планує отримати від RWE 1,3 мільярда кубометрів газу. В наступному році закупки можуть зрости до 6 мільярдів кубометрів.

В січні-липні 2013 року Україна імпортувала з Європи через Польщу та Угорщину 920,4 мільйона кубометрів газу.

За перше півріччя цього року Україна скоротила імпорт газу на третину порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Як повідомлялось, ціна російського газу з урахуванням 100-доларової знижки у третьому кварталі 2013 року становитиме 400 доларів за тисячу кубометрів.

В той же час Україна в червні імпортувала німецький газ по 388,6 доларів за тисячу кубометрів.Коментарі

Додати коментар


Человек

Стала,ну и пусть стоит,Германия не ХЕР,долго стоять будет,а мы радуемся.

Реалист

Ну да! Все кроме России могут защищать свой рынок! А если что бежим на пососать к фашистам, потому что сами сделать ничего не можем!

ГОЛОВНЕ на 03 серпня 2020, 23:08

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.