Корпоратизацію "Укренерго" лобіює Ахметов - експерт

Підприємства, які сьогодні монополізували експорт електроенергії, лобіюють корпоратизацію державного підприємства "Укренерго".

Про це в ефірі програми на "Першому діловому телеканалі" заявила аналітик ринку електроенергії Світлана Голікова, повідомляє видання "Українська енергетика".

"Якийсь дрібний інвестор не піде вкладати кошти в мережеву компанію, таку як "Укренерго". Це дуже специфічний бізнес. І він є цікавим, насамперед для компанії ДТЕК, яка володіє електрогенеруючими підприємствами", - сказала Голікова.

За її словами, якщо така компанія як ДТЕК хоче більше виробляти, "то їм треба мати велику передачу і ринок збуту".

Як зазначає видання, на Заході України має розпочатися великий міждержавний проект - будівництво вставок постійного струму.

Попередньо планують побудувати три вставки. Вартість одного об'єкта становить близько 300 мільйонів доларів.

"Вставки постійного струму потрібні для збільшення експорту електроенергії в Європу. Підприємство, яке їх побудує, буде власником цих електричних перетинів до країн ЄС", - пише видання.

Як повідомлялось, в І півріччі цього року Україна експортувала 4,962 мільярда кіловат-годин електроенергії до країн ЄС, в Молдову і Білорусь на 288,98 мільйона доларів.

Монопольне становище в експорті електроенергії мають компанії "Східенерго" і "Пауер Трейд", що входять в структуру холдингу ДТЕК Ріната Ахметова.

За підсумками 2012 року компанія ДТЕК експортувала в країни ЄС, Білорусії та Молдови 9,5 мільярда кіловат-годин електроенергії.

Як відомо, в середині серпня Кабінет Міністрів схвалив корпоратизацію (акціонування) національної енергетичної компанії "Укренерго".

"Укренерго" здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію Об'єднаної енергосистеми країни.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 лютого 2021, 20:57

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.