Нова фінансова допомога може знадобитись Португалії та Ірландії

Слідом за Грецією додаткова фінансова допомога може знадобитися іншим кризовим країнам єврозони - Португалії та Ірландії.

Про це повідомляє ІТАР-ТАСС з посиланням на німецьку газету "Гандельсблят".

Як пише видання, в Брюсселі вважають, що без подальшого сприяння "трійки" кредиторів (ЄС, ЄЦБ, МВФ) "ймовірно не обійтися в обох випадках".

Нинішня програма допомоги Ірландії обсягом в 67,5 мільярда євро закінчується в кінці поточного року.

Вже в жовтні "трійка" представить доповідь щодо фінансової ситуації в цій країні, після чого, ймовірно, в листопаді буде ухвалено рішення про можливі додаткові кредити.

Видання уточнює, що, в цілому, в Брюсселі позитивно оцінюють антикризову політику Дубліна, однак вважають важливим вжити заходів обережності, "на випадок , якщо щось піде не так".

Таким чином, може бути виділений резервний кредит в рамках Європейського стабілізаційного механізму, який Ірландія зможе взяти в екстреному випадку.

Ситуація в Португалії буде на порядку денному міністрів фінансів країн євозони в кінці поточного, або на початку наступного року. Нинішня програма допомоги в 78 мільярдів євро закінчується в середині 2014 року, і експерти поки не можуть з точністю сказати, потрібні Лісабону додаткові кредити чи ні.

"У Єврокомісії сподіваються, що оздоровлення португальської економіки продовжиться", проте сумніваються в тому, що темпи економічного зростання в 1,1% збережуться до кінця року, пише газета.

Як повідомлялось, німецький єврокомісар Гюнтер Еттінгер заявив, що розмір третього траншу допомоги Греції може скласти близько 10 міяльрдів євро.

В той же час Єврокомісія розглядає можливість надання чергового траншу для порятунку економіки Кіпру.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 червня 2020, 12:58

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.