Уряд таємно змінював інвестзобов’язання власника "Криворіжсталі" - ЗМІ

Інвестиційні зобов'язання по "Криворіжсталі" переглядалися двічі – урядом Тимошенко і урядом Азарова, хоча про останній перегляд не знають навіть депутати парламенту.

Про це пише видання "Власть денег", повідомляють "Наші гроші".

Перший раз інвестзобов'язання нового власника "Криворіжсталі", який був приватизований у 2005 році компанією Mittal Steel, були змінені у жовтні 2008 року за дорученням тодішнього прем'єра Юлії Тимошенко.

Зокрема, прем'єр доручила Фонду держмайна перенести строки виконання інвестиційних зобов'язань новим власником "на строк подолання кризових явищ". У результаті ці строки, по суті, ніяк не окреслені, пише видання.

Крім того, у новому варіанті договору стало необов'язковим узгодження виплат матеріальних заохочень, премій, доплат тощо із профспілками.

"Те ж стосується численних реконструкцій на підприємстві, більшість з яких мали бути реалізовані до 2015 року, а після доручення Тимошенко були розтягнуті в часі до 2027 року", - пише видання.

Однак, змінені урядом Тимошенко інвестзобов'язання переглядалися ще раз. Це сталося у надсекретному режимі в 2011 році, коли прем'єром вже був Микола Азаров.

"Отримати документ зі змінами, внесеними за Азарова, не може навіть профспілка "Криворіжсталі". А члени спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з приватизації взагалі не знають, що інвестзобов'язання по "Криворіжсталі" переглядалися двічі", - йдеться в матеріалі.

Як зазначає видання, переписування умов приватизаційного договору в сторону їх зменшення – одна з найпоширеніших схем ухиляння від інвестиційних зобов'язань.

"Нерідко продаж державної власності під інвестиційні зобов'язання закінчувався подальшим перепродажем об'єктів і відмовою наступних власників від виконання початкових зобов'язань", - пише видання.

Як зазначається, на сьогодні привілейованим покупцям вдається підписати з Фондом держмайна договір, у якому інвестиційні зобов'язання виписані настільки загально і розпливчасто, що у разі їх невиконання ФДМУ не зможе нічого зробити навіть у суді.

Регулярно ФДМУ фіксує порушення умов приватизаційних договорів лише на 10-12% об'єктів, що перевіряються.

При цьому, як наголошує автор статті, загалом ФДМУ оперує більше, ніж 12,5 тисячами приватизаційних договорів, тобто щодня працівникам Фонду потрібно перевіряти понад 130 договорів.

"Чи ефективна така робота – питання риторичне", – зазначає видання.

За даними ФДМУ, починаючи з 1991 року через невиконання умов договору у власність держави було повернуто 307 об'єктів.

Майже дві третіх – це об'єкти незавершеного будівництва, решта – пакети акцій, а також цілісні майнові комплекси. Наразі ФДМ судиться ще з приводу 128 компаній.

Як відомо, "АрселорМіттал Кривий Ріг" або ArcelorMittal Kryvyi Rih (до 2005 року - "Криворіжсталь", у 2005–2007 роках - "Міттал Стіл Кривий Ріг") - найбільше підприємство гірничо-металургійного комплексу України.

Було куплене компанією Mittal Steel Germany GmbH у жовтні 2005 року за 4,8 мільярда доларів (більше 24 мільярдів гривень).

Останнім часом на підприємстві відбувається скорочення працівників.

Як повідомлялось, за 2007-2011 роки за програмою на підприємстві було скорочено понад 19,6 тисячі працівників.

Як відомо, в 2012 році холдинг ArcelorMittal, в який входить також завод в Кривому Розі, отримав рекордний збиток у розмірі 3,73 мільярда доларів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 березня 2021, 15:36

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.