Азаров розповів, як хоче співпрацювати з МС

Україна хоче приєднатися до Угоди МС "Про усунення технічних бар'єрів у взаємній торгівлі з державами - учасницями СНД, які не є членами Митного союзу".

Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров, відкриваючи сьогодні, 4 вересня, засідання уряду, повідомляє "Укрінформ".

"Це дуже важлива угода. Митний союз сам передбачив можливість приєднання до технічних регламентів держав, які не є учасницями Митного союзу і навіть передбачив певні процедури для цього", - сказав Азаров.

Водночас він доручив Мінекономрозвитку і Мін'юсту разом з уповноваженим уряду в колегії Євразійського економічного союзу терміново підготувати питання про приєднання України до зазначеної угоди та винести його на розгляд уряду.

Прем'єр-міністр нагадав, що зараз на його доручення фахівці аналізують, до яких угод Митного союзу Україна може приєднатися задля спрощення торговельного режиму.

"Наголошую на тому, що новопризначений представник уряду в Колегії ЄврАзЕС Суслов повинен постійно і ретельно відслідковувати графік набуття чинності технічними регламентами та іншими нормами, які поетапно запроваджує Митний союз", - зазначив Азаров.

Він також наголосив на важливості оперативної роботи Мінекономрозвитку, МЗС і Мінюсту з розробки відповідних проектів нормативних актів щодо гармонізації цих технічних регламентів та інших митних норм.

Він навів приклад, що у 2014 році у Митному союзі набувають чинності три технічні регламенти щодо залізничного транспорту.

"Якщо вчасно не підготуватися, це може значно ускладнити підтвердження відповідності рухомого складу, виробленого в Україні, вимогам Митного союзу. Тому уже зараз Мінекономрозвитку разом з Мінінфраструктури повинні працювати над цим питанням", - підсумував глава уряду.

Як відомо, президент РФ Володимир Путін заявив, що в разі підписання Україною угоди про ЗВТ з ЄС Митний союз буде змушений посилити заходи економічного захисту.

Готуючись до такого сценарію, російська митниця вже в серпні ускладнила рух українських товарів до Росії.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 20 жовтня 2021, 4:35

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.