АМКУ радить скаржитись йому на незрозумілі послуги

Антимонопольний комітет закликає громадян скаржитися в його територіальні відділення на випадки примушення до оплати необов'язкових послуг і консультацій адміністративного характеру.

Про це в ефірі однієї з радіостанцій заявив перший заступник голови АМКУ Рафаель Кузьмін, повідомляє УНІАН.

За його словами, ринок супутніх послуг, зокрема під час надання адміністративних послуг, є одним з пріоритетних для дослідження.

"Ми одержуємо скарги від громадян, які вимушені оплачувати додаткові і необов'язкові послуги з консультування, страхування. Це стосується, наприклад, оплати супутніх послуг під час оформлення паспортів", - сказав Кузьмін.

Він зауважив, що примусова оплата таких послуг збільшує встановлені розцінки на оформлення документів в рази, що є порушенням.

Кузьмін повідомив, що крім ринку послуг, АМКУ також вивчає ринок природних монополій, механізми підключення об'єктів інфраструктури до інженерних мереж, ринок ліків тощо.

"Повинен визнати, що АМКУ фіксує збільшення скарг і заяв - як від громадян, так і юридичних осіб", - зазначив посадовець.

На його думку, це свідчить про те, що дедалі більша кількість суб'єктів господарювання хоче працювати в конкурентному середовищі і конкурентних умовах.

Кузьмін звернув увагу, що органи АМКУ за 7 місяців цього року виявили більш як 4 тисячі порушень конкурентного законодавства і наклали штрафів на суму понад 411 мільйонів гривень, з яких до бюджету сплачено близько 25 мільйонів гривень.

Як відомо, 17 травня 2012 року Верховна Рада прийняла закон України "Про адміністративні послуги", стаття 20 якого передбачає затвердження переліку адміністративних послуг і плати за їх надання на законодавчому рівні.

Як повідомлялось, АКМУ рекомендував Державній міграційній службі вжити заходів, щоб не допускати включення необов'язкових платних послуг у вартість оформлення закордонних паспортів.

Крім того, Антимонопольний комітет нещодавно рекомендував операторам мобільного зв'язку узгоджувати з клієнтами зміни тарифних планів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 30 травня 2020, 7:31

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.