Київ недоотримує від парковок більше 1 мільярда щорічно

Київ щорічно втрачає більше 1 мільярда гривень від поганого адміністрування послуг з паркування автомобілів.

Про це сказав депутат Київміськради Сергій Кримчак, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

За словами депутата, у Києві зареєстровано 1 мільйон автомобілів, а ще 200 тисяч авто щодня в'їжджає в місто.

"Навіть якщо тільки третина водіїв оплачує своє паркування і витрачає 250-300 гривень на місяць за нічне й денне паркування, то отримаємо суму в 1,2-1,5 мільярда гривень", - зазначив Кримчак.

Однак, за його словами, тільки 10% парковок працюють легально, перераховуючи місту збір за паркування транспортних засобів.

Депутат пояснює, що в програмі розвитку єдиного паркувального простору Києва вказано, що в столиці існує 250 тисяч паркомісць, а в той же час комунальному підприємству "Київтранспарсервіс" передано тільки 711 майданчиків із загальною кількістю 27 238 паркомісць.

"Фактично, абсолютно офіційно ми визнаємо тотальну незаконність паркувального господарства столиці. За що платять мешканці столиці і куди йдуть ці гроші - абсолютно не зрозуміло", - зауважив Кримчак.

В свою чергу депутат Київміськради Павло Тесленко зазначив, що в столичному бюджеті закладено тільки 30 мільйонів гривень від збору за паркування.

"Якщо враховувати, що щоденний платіж від кожного паркомісця повинен становити 3,96 гривень, то надходження від 250 тисяч паркомісць повинні як мінімум становити 360 мільйонів гривень на рік", - сказав депутат.

За його словами, весь оборот столичного паркувального господарства може становити близько 1,5 мільярда гривень.

"Ці кошти зараз знаходяться у тіньовому секторі, зміцнюючи кримінальні групи. Фактично в місті створена монополія приватних компаній, які отримують величезні незаконні платежі" , - сказав Тесленко.

Депутат додав, прокуратура дуже пасивна в плані боротьби з незаконними парковками.

"17 позовів, поданих Прокуратурою стосовно незаконних парковок, виглядають як формальність на тлі тотального беззаконня", - констатував депутат.

Як повідомляється, згідно з Програмою розвитку єдиного паркового простору в Києві, потреба столиці в паркувальних місцях становить не менше 500 тисяч місць.

Раніше повідомлялось, що уряд визначився щодо того, хто може організовувати парковки.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 08 серпня 2020, 5:52

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.