Україна значно розширила ринок збуту зернових

Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) з липня внесена до реєстру постачальників зерна Всесвітньої продовольчої програми ООН, завдяки чому Україна отримала доступ до нових ринків збуту.

Про це йдеться в Інформаційно-аналітичному бюлетені уряду.

"Співпраця з ООН відкрила для ДПЗКУ доступ до участі в усіх тендерах на постачання зерна, зокрема, пшениці, кукурудзи та сорго. Ця держкорпорація стала першою зареєстрованою в Україні організацією, яка отримала офіційний статус партнера Всесвітньої продовольчої програми ООН", - йдеться в повідомленні.

В уряді зазначають, що раніше деякі українські експортери зернових брали в участь в цій програмі через спільні підприємства, іноземні представництва або партнерів-нерезидентів.

Також відзначається, що "заходи, які вживає уряд для розширення ринків збуту українського зерна, приносять й інші позитивні результати".

Так, як повідомив Міністр аграрної політики Микола Присяжнюк, наша країна минулого тижня отримала дозвіл поставляти пшеницю, сою та ячмінь до Китаю, а раніше могла постачати лише кукурудзу.

Всього з початку поточного маркетингового року (МР, липень 2013-червень 2014 року) Україна експортувала зернових на зовнішні ринки 3,8 мільйона тонн, з них у серпні - 2,3 мільйона тонн.

За прогнозами Мінагрополітики, валовий збір зерна в Україні в 2013 році досягне 53-54 мільйона тонн, що на 10 мільйонів більше, ніж торік.

Прогноз Мінагрополітики з експорту зерна у 2013-2014 МР - 26 мільйонів тонн.

Раніше повідомлялось, що Україна в цьому році може посісти загалом друге місце за експортом зерна в світі після США.

Як відомо, Державна продовольчо-зернова корпорація України була створена урядом у серпні 2010 року. До її складу входить 44 підрозділи-філії, включаючи лінійні і портові елеватори, млини, комбікормові і круп'яні заводи.

Всесвітня продовольча програма ООН була заснована у 1961 році. Вона є найбільшою в світі міжнародною гуманітарною організацією з надання продовольчої допомоги жертвам стихійних лих і збройних конфліктів.

Щорічно надає продовольчу допомогу в середньому 100 мільйонам осіб у 80 країнах світу.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 07 березня 2021, 8:46

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.