Уряд скасує акцизи на нафтопродукти для вітчизняних нафтохіміків

Кабінет Міністрів пропонує з 1 січня 2014 року ввести нульову ставку акцизного збору на нафтопродукти та зріджений газ, вироблені в Україні, які постачатимуться на підприємства нафтохімічної галузі.

Про це йдеться у відповідному законопроекті уряду, затвердженому вчора, 4 вересня, на засіданні Кабміну, повідомляє Інформаційний бюлетень КМУ.

"Ці зміни ініціювало Міністерство фінансів, фахівці якого вирішили врегулювати проблему стабільного постачання вітчизняних товаровиробників продукцією нафтохімічної галузі (зокрема, етиленом)", - йдеться в повідомленні.

Крім того, як зазначають в уряді, така умова міститься в Меморандумі про взаєморозуміння, підписаному у квітні 2013 року з найбільшим російським інвестором - компанією "Лукойл", яка володіє в Україні заводом "Карпатнафтохім".

В уряді переконані, що відміна акцизу не призведе до скорочення надходжень до державного бюджету.

"Навпаки - вони зростуть за рахунок більш активної та ефективної роботи підприємств галузі", - вважають в міністерстві.

В Кабміні пояснили, що з нафтопродуктів у нафтохімічному виробництві використовуються легкі та важкі дистиляти, які отримують на різних стадіях перегонки нафти на НПЗ.

Наразі нульова ставка акцизного збору діє тільки для легких дистилятів. Що ж до важких дистилятів, то акцизний збір на них призводить до здороження кінцевої продукції, вважають в уряді.

Відміна акцизів для важких дистилятів і зрідженого газу, на думку урядовців, дозволить збільшити завантаження потужностей на українських нафтохімічних підприємствах і підвищити їх конкурентоспроможність.

Також така ініціатива, на думку урядовців, дозволить вітчизняним нафтохімікам відмовитися від імпорту необхідної сировини.

Як відомо, "Карпатнафтохім" (Калуш, Івано-Франківська область), який спеціалізується на виробництві хлору, каустичної соди, вінілхлориду, етилену, поліетилену, пропілену, планує відновити роботу вже 10 вересня.

Він зупинився восени минулого року через фінансові проблеми, спричинені світовою економічною кризою.

Уряд очікує, що протягом терміну дії Меморандуму про взаєморозуміння, який закінчується 30 квітня 2016 року, "Лукойл" інвестує у розвиток діяльності "Карпатнафтохіму" близько 100 мільйонів доларів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 травня 2019, 10:13

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.