Євросоюз образився на Україну за протекціонізм в торгівлі

Євросоюз звинувачує Україну, Росію й низку інших країн в створенні перепон для міжнародної торгівлі, зокрема, через підвищення ввізних мит.

Про це повідомляє "Німецька хвиля" з посиланням на дані Єврокомісії.

"Критика на адресу низки країн міститься у щорічній доповіді Європейської Комісії, присвяченій торговельним бар'єрам. Вона побачила світ за лічені дні до проведення саміту "Великої двадцятки" у Санкт-Петербурзі", - йдеться в повідомленні.

Як наголошується у документі, торік в усьому світі зросли ввізні мита. Особливо ж їх підняли у Росії, Бразилії, Аргентині та Україні.

"Стурбованість комісії ЄС викликало, зокрема, ухвалення Верховною Радою закону про утилізаційний збір з іномарок. Цей закон ідентичний тому, що його ухвалила Держдума Росії і що став об'єктом скарги Європейського Союзу до Світової організації торгівлі", - зазначає видання.

А ще, як наголошується у доповіді Єврокомісії, українські офіційні особи середньої ланки нещодавно висловили намір фінансово стимулювати покупців лише вітчизняних автомобілів. "Це буде ще одним кроком, який суперечив би міжнародним торговельним правилам", - вважають у Брюсселі.

Також непокоять європейських партнерів і останні рішення Києва щодо імпорту коксу та коксівного вугілля.

Зокрема, Україна несподівано запровадила повну заборону імпорту коксу. А Євросоюз був традиційним головним постачальником цієї продукції.

"Згодом заборону замінили квотою, розмір якої "значно нижче, ніж потрібно, зважаючи на комерційні відносини, які склалися"", - зазначається у доповіді.

Також доповідь критикує законодавчі бар'єри для імпортної продукції у секторі відновлюваної енергетики. "Україна поки не продемонструвала свою готовність відреагувати на стурбованість ЄС", - зазначають у Єврокомісії.

Ці та інші заходи ЄС вважає несумісними зі зобов'язаннями Києва як члена СОТ, а також із особливими відносинами, передбаченими угодою про зону вільної торгівлі (DCFTA).

Коментуючи доповідь, комісар ЄС з питань торгівлі Карел де Ґухт заявив: "Ми усі знаємо, що у довгостроковій перспективі протекціонізм лише шкодить світовій економіці".

Однак, як зазначає видання, Єврокомісія досі не подавала скарг на Україну до СОТ, і так само поки не застосовувала жодних санкцій. Натомість Євросоюз веде консультації із українською владою на двосторонньому рівні з метою скасування заходів, що обмежують торгівлю.

Загалом доповідь присвячена діям 31 торговельного партнера ЄС. Упродовж року, як порахували в ЄС, вони створили 150 нових перешкод у торгівлі - ввізних мит, субсидій для експортерів або особливих умов для вітчизняної промисловості на противагу іноземним конкурентам.

Водночас лише 18 обмежувальних заходів у цей період було скасовано.

Як повідомлялось, ЄС закликав Україну скасувати "утилізаційний закон".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 березня 2019, 6:15

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.