Компанія Курченка заборгувала 2 мільярди через "складне матеріальне становище"

"Українська нафто-газова компанія" (УНГК) Сергія Курченко заборгувала маловідомої київській фірмі "Ріоніт" 1,83 мільярда гривень за природний газ.

Про це йдеться в тексті рішення Господарського суду Харкова, який зобов'язав УНГК розплатитися за газ, куплений у фірми, а також сплатити пеню і відсотки, пише Forbes.

Як зазначає видання, у листопаді 2012 року УНГК закупила у "Ріоніта" дві партії природного газу обсягом 450 мільйонів кубометрів по 4000 гривень за тисячу кубів.

Однак, 8 серпня 2013 року "Ріоніт" звернувся до Госпсуду Харкова через те, що УГНК заборгувала фірмі за газ 1,8 мільярда гривень.

Фірма вирішила також через суд стягнути з компанії Курченка ще приблизно 35 мільйонів гривень відсотків і збитків від інфляції.

Представник УНГК на суді визнав претензії "Ріоніт" й заявив, що компанія не відмовляється від своїх боргових зобов'язань, але не може розрахуватися в повному обсязі через важке матеріальне становище.

Хоча, як зазначає видання, торік УНГК продавала промисловцям куплений у "Ріоніта" газ по 4175-4195 гривень за тисячу кубометрів, тобто на 4-5 % дорожче.

Як зазначає видання, суд задовольнив вимоги "Ріоніта" у повному обсязі, стягнувши з компанії Курченка 1,83 мільярда гривень.

У прес-службі компанії СЄПЕК з цього приводу сказали, що вони "добропорядна компанія", а тому сплатять борг.

Як зазначає видання, компанію "Ріоніт" заснувала киянка Ірина Спісцева в листопаді 2008 року. Статутний фонд "Ріоніта" - 55000 гривень, основний вид діяльності - постачання газу по місцевим трубопроводам.

У 2011 році "Ріоніт" отримала від НКРЕ ліцензію на постачання природного газу.

УНГК - один з найбільших приватних газотрейдерів України. Торік виручка компанії становила 3,1 мільярда гривень, чистий прибуток - 1,5 мільярда гривень.

Компанію в 2011 році створили колишній глава представництва Regal Petroleum в Україні Віктор Дмитрієв та президент асоціації "Газові трейдери України" Роман Сторожев.

У 2012 році власниками компанії стало декілька жителів Харківської області, а у травні 2013 року прес-служба групи СЄПЕК, яку заснував Курченко, повідомила, що УНГК входить в цю групу.

Навесні нинішнього року УНГК почала імпортувати природний газ з Угорщини, повідомивши про намір закуповувати за кордоном близько 90 мільйонів кубометрів на місяць. Це майже 2% місячного споживання газу в Україні.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 липня 2020, 23:55

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.