МВФ: головний двигун світової економіки - розвинені країни

Головний двигун світової економіки на сьогодні - розвинені країни, економіка яких буде розганятись, тоді як країн, що розвиваються - сповільнюватися.

Про це йдеться в доповіді, яку МВФ підготував для лідерів G20, повідомляють "Вєдомості".

За даними аналітиків МВФ, це вже відбувається: темпи зростання ВВП Бразилії знизилися з 7,5% в 2010 році до 0,9% в 2012 році, Індії, відповідно - з 10,5 до 3,2%, Росії з 4,5 до 3,4% (прогноз на цей рік - 1,8%).

В той же час, за прогнозом МВФ економіка розвинених країн виросте цього року на 1,2 %, тоді як країн, що розвиваються - на 5%.

Як зазначає видання, ще недавно МВФ визнавав перевагу ринків, що розвиваються. "Основа "трьохшвидкісного" відновлення світової економіки - саме країни, що розвиваються, економіка США тільки йде на поправку, європейські країни - в стагнації", - писав фонд у квітні.

У липні МВФ знизив прогноз зростання світової економіки з 3,3 до 3,1%, США - з 1,9 до 1,7% , Китаю - з 8 до 7,8%, Росії - з 3,4 до 2,5% і збільшив прогноз спаду в єврозоні з 0,3 до 0,6 %.

Але, як пише видання, на цьому тижні обновила прогноз ОЕСР, пообіцявши прискорення США та Німеччини, а також поліпшивши прогноз зростання Франції і Великобританії.

На думку аналітиків ОЕСР, відновлення в розвинених економіках надихає, єврозона вийшла з рецесії, а економіки, що розвиваються, навпаки, "стали головною загрозою для глобальної економіки".

Причина - нестабільність валютних ринків і відтік коштів. За даними EPFR Global, за останні три місяці з фондів акцій і облігацій ринків було виведено 44 мільярди доларів.

В той же час доларовий індекс Bloomberg 20 валют, якими найбільше торгують знизився на 8% з початку року - це рекорд з 2008 року.

Так, рубль до долара втратив 8,59% з початку року, а найсильніші втрат зазнала індійська рупія, яка подешевшала на 19%.

"Ризики країн, що розвиваються стали більш помітними", - солідарний з цими висновками МВФ.

МВФ радить країнам, що розвиваються не зловживати валютними інтервенціями для стабілізації курсу і "дозволити національній валюті адаптуватися до зміни фундаментальних факторів".

"Втручання виправдане лише для захисту від надмірної волатильності і сильних коливань курсу", - йдеться в доповіді МВФ.

Як пише видання, країни, що розвиваються поки так і діють - з початку року міжнародні резерви 12 найбільших країн, що розвиваються (за винятком КНР з фіксованим курсом юаня) скоротилися всього на 50 мільярдів доларів до 2,9 трильйона доларів.

Це тільки 1,6% скорочення проти 11%, які були витрачені цими країнами для стабілізації після кризи 2008 року, пише видання.

Як повідомлялось, ЄЦБ вчора покращив прогноз ВВП країн єврозони.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 лютого 2021, 23:39

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.