Посол США обіцяє "дуже великі" інвестиції в Західну Україну

Посол США в Україні Джеффрі Пайатт прогнозує значні інвестиції і створення нових робочих місць в Західній Україні у випадку успішного видобутку сланцевого газу на території Олеського родовища.

Про це він сказав в інтерв'ю львівській газеті "Експрес", повідомляють "Українські новини".

Посол повідомив, що багаторазово спілкувався із представниками американських компаній, які займаються видобутком сланцевого газу, у тому числі з компанією Chevron.

"І я знаю, що вони готові привезти сюди найкращі американські технології й дуже-дуже великі суми інвестицій. А це у свою чергу, обернеться тут створенням великої кількості робочих місць", - сказав Пайатт.

При цьому він зазначив, що якщо ефект від видобутку сланцевого газу виправдає свої очікування, те це буде сильним поштовхом для економічного розвитку України.

Крім того, на його думку це забезпечить Україні більшу енергетичну незалежність.

Посол прогнозує, що позитивним результатом видобутку сланцевого газу повинне стати підвищення конкурентоспроможності української економіки.

Як відомо, на початку вересня посол США Джеффрі Пайєтт поїхав у Львів, щоб обговорить з місцевими депутатами обласної ради проблеми видобутку сланцевого газу на Львівщині.

Раніше депутат Верховної Ради Ірина Сех заявила, що львівські депутати «скептичні» щодо угоди з Chevron на видобуток сланцевого газу на Олеській ділянці (в межах Львівської та Івано-Франківської області).

Як повідомлялось, раніше Івано-Франківська облрада на сесії не підтримала проект угоди про розподіл продукції (УРП) із компанією Chevron Ukraine B.V. (дочірня компанія Chevron).

В результаті Міністерство екології й природних ресурсів і Міжвідомча комісія з організації виконання й укладення УРП розробили нову редакцію договору щодо Олеської газової площі з урахуванням окремих пропозицій і зауважень Івано-Франківської облради.

Міністр енергетики Едуард Ставицький прогнозує, що у вересні Івано-Франківська обласна рада повторно розгляне і ухвалить цю угоду.

Додамо, що проект угоди на видобуток сланцевого газу на Юзівській ділянці на сході України компанією Shell був одобрений обласними радами Донецька і Харкова ще в минулому році.

Угоду про розподіл продукції на цій ділянці було підписано 24 січня 2013 року в Давосі між компанією Shell і "Надра Юзівська".Коментарі

Додати коментар


Светлана

А теперь мы уже получили соглашение и будим иметь последствия, которые нас не порадуют, потому что цена на газ не станет ниже, и выгоды мы иметь не будем, нам достанется еще одна зона экологического бедствия, а власть сумеет обогатиться.

Влад

Сколько лет мы уже мы слушаем эти обещания!

ГОЛОВНЕ на 07 червня 2020, 3:09

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.