Метрополітен приховує доходи на мільйони гривень - депутат

У київському метрополітені можуть занижувати показники відвідуваності з метою створення тіньового грошового обороту.

Про це у своєму блозі написав депутат Київради Олексій Давиденко, повідомляють "Наші гроші".

Депутат звертає увагу на те, що за останні п'ять років у столичному метрополітені відкрили п'ять нових станцій метро - Деміївська, Голосіївська, Васильківська, Виставковий Центр та Іподром.

Як зазначає депутат, "ми точно знаємо, що кожна з п'яти новий станцій метро забезпечує перевезення не менше 20 тисяч пасажирів на добу, що становить сумарно понад 40 мільйонів пасажирів на рік (80 мільйонів гривень щорічного приросту)".

Разом з тим, як зазначає депутат, згідно з офіційною статистикою, загальний пасажиропотік підземки за останні п'ять років зменшився на 137,2 мільйона пасажирів – з 663,9 мільйона у 2008 році до 526,7 мільйона у 2012-му.

"У перерахунку на живі гроші таке дивне падіння відвідуваності столичного метро становить понад 270 мільйонів гривень недоотриманих столицею доходів щорічно", – зауважує Давиденко.

Таким чином, за підрахунками депутата, "враховуючи природне зростання кількості станцій і приріст пасажиропотоку щорічна недоотримана київським бюджетом виручка від продажу жетонів складає більше 350 мільйонів гривень".

За офіційними даними, збиток КП "Київський Метрополітен" за 2012 рік становить 345 мільйонів гривень.

"Можливо, це ті самі мільйони, які щорічно вимиваються з обігу колись самого дохідного підприємства столиці", – зауважує Давиденко.

Раніше повідомлялось, що КМДА має намір ввести диверсифіковану оплату в метро. Також повідомлялось, що проїзд в метро може подорожчати до 2,5 гриві, або навіть до 4 гривень.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 вересня 2020, 20:39

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.