В квартири споживачів не доходить майже половина оплаченого тепла

40-45% тепла втрачається при його доставці від виробника до споживача через зношеність тепломереж.

Це випливає з тексту оновленої Енергетичної стратегії України, пише DT.UA.

Зокрема, в затвердженій урядом стратегії зазначається, що більшість мереж і джерел тепла "не мають засобів інструментального контролю теплових втрат, тому точної інформації про втрати немає".

"Оціночно вони складають не менше 30%, а насправді можуть бути й більшими", - йдеться в документі.

В стратегії зазначається, що значні обсяги втрат тепла в теплових мережах "пов'язані з їх незадовільним фізичним станом, сьогодні зношеність магістральних і розподільних мереж досягає 70% їх загальної протяжності".

Крім того, "морально застарілі групові та центральні теплопункти мають недосконалі системи регулювання відпуску теплової енергії по температурі повітря. Це служить причиною додаткових втрат теплової енергії, які оцінюються в 10-15%".

"Тобто сумарно тепловтрати від виробника теплоносія до споживача оцінюються на рівні 40-45%", - пише видання.

Як зазначається, оплачують ці втрати споживачі, адже згідно з документом, "тариф обчислюється на стадії впуску теплоносія в мережу і формується він "від витрат"".

"Діюча практика обчислення тарифів на теплову енергію на стадії її відпустки в мережі призводить до відсутності фінансових стимулів до реконструкції тепломереж, що зумовлює низькі темпи їх відновлення", - йдеться в документі.

Втім, як зазначає видання, в майбутньому заплановані зміни, які повинні стимулювати операторів ринку інвестувати в зношені мережі або встановлювати засоби обліку, оскільки в уряді не задоволені принципами формування тарифу на послуги теплопостачання.

Один з таких заходів - налагодження всеосяжного автоматичного контролю та комерційного обліку теплових потоків на всіх стадіях виробництва, транспортування, розподілу та використання теплової енергії.

"Це створить необхідні економічні передумови для впровадження енергоефективних проектів у сфері реконструкції зношених сьогодні теплових мереж з підвищенням їх економічності і надійності", - зазначає видання.

Як повідомляється, загальний обсяг теплової енергії в системі центрального теплопостачання в останні роки становить близько 140 мільйонів Гкал на рік, який виробляють 33 312 котелень (станом на 2010 рік).

Хоча потенціал сумарного виробництва теплоенергії перевищуває 750 мільйонів Гкал на рік.

Загальна протяжність теплових мереж у системі опалювальних котелень - 33,8 тисяч кілометрів в двотрубному вимірі.

Основними споживачами теплової енергії в Україні є житлово-комунальні господарства (ЖКГ) і безпосередньо населення - близько 70%.

До систем централізованого теплопостачання підключені близько 11 мільйонів квартир, переважно в містах і селищах міського типу.

Ще близько 7 мільйонів домогосподарств користуються системами індивідуального теплопостачання.Коментарі

Додати коментар


Ольга

Тарифы на отопление завышены и снижать их никто не будут, а ровно как и ремонтировать теплотрассу, пофиг потому что за все платит потребитель. А все из за того что у нас монополия на централизованное отопление, и попробуйте перейти на индивидуальное, никто не даст разрешения, а если вы откажетесь от отопления из-за того к примеру что вы морж и вам комфортно при -5, платить все равно будете так как через вашу квартиру идут стояки и вас все равно обяжут все оплачивать, вот такой у нас "ненавязчивый" сервис.

ГОЛОВНЕ на 30 вересня 2020, 22:36

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.