Китай інвестував в найбільше нафтове родовище в Казахстані

Китайська енергетична компанія CNPC купила за 5 мільярдів доларів 8,33% частки в проекті освоєння гігантського нафтового родовища Кашаган в Казахстані.

Про це повідомляє "Ліга.Бізнес" з посиланням на агентство Reuters.

Продавцем пакету виступить казахська державна компанія Казмунайгаз, компенсувавши продаж покупкою пакету в іншого учасника - американської ConocoPhillips, яка вийде з проекту.

Як зазначає агентство, купівля частки в такому проекті найбільшої економіки Центральної Азії стала черговим етапом експансії Китаю в енергетику регіону, де позиції Росії поступово слабшають.

Казахстан за рахунок цієї угоди планує увійти до десятки провідних нафтових держав

Один з пунктів угоди передбачає, що Китай інвестує до 3 мільярдів в рамках фінансування другого етапу розробки Кашагана, який повинен початися після 2020 року. Видобуток в рамках першого етапу розпочнеться вже цього тижня.

Як зазначає видання, найбільше за останні 40 років розвідане нафтове родовище в світі містить за приблизними оцінками близько 30 мільярдів тонн нафти, з яких від 8 до 12 мільярдів можна видобути.

За даними видання, китайські компанії контролюють майже чверть нафтового видобутку в Казахстані. З 2009 року Пекін позичив Астані в сукупності близько 17 мільярдів доларів.

Як відомо, на Казахстан припадає 3% світових запасів нафти.

Раніше повідомлялось, що Китай активно інвестує в газовидобуток в Туркменистані, таким чином знижуючи вірогідність закупівлі газу в Росії.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 30 травня 2020, 1:25

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.