Президент Бразилії звинувачує США в економічному шпигунстві

Президент Бразилії Ділма Руссефф вважає, що шпигунство США щодо бразильської нафтової компанії Petrobras відбуваkjся не в цілях безпеки, а з економічних причин.

Про це повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на бразильські ЗМІ.

Як відомо, Агентство національної безпеки (АНБ) США мало доступ до конфіденційних даних сервера Google, а також компанії, що забезпечує міжнародні банківські перекази бразильської державної нафтової компанії Petrobras.

Ця інформація стала відома з документів, оприлюднених колишнім співробітником АНБ і ЦРУ Едвардом Сноуденом.

В зв'язку з цим президент Бразилії заявила, що "з наявних даних ясно, що шпигунство велося не в цілях забезпечення безпеки або боротьби з тероризмом, а у зв'язку з економічними і стратегічними інтересами".

Руссефф також зазначила, що "абсолютно очевидно, що Petrobras не може представляти загрозу для безпеки США", і що уряд прийме всі заходи, щоб захистити свою країну і інтереси бразильських компаній.

Як відомо, компанія Petroleo Brasileiro S.A. (Petrobras) - державне нафтогазове та нафтохімічне підприємство Бразилії. До 1997 року підприємство було нафтовою монополією у Бразилії.

Компанія входить у 500 найбільших світових підприємств і веде свою діяльність в 18 країнах, у тому числі, в США, Аргентині, Болівії, Колумбії, Анголі, Нігерії.

Як повідомлялось раніше, центробанк Бразилії виділить 60 мільярдів доларів для підтримки курсу національної валюти - реала.

Також повідомлялось, що лідери країн БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південна Африка) заявили про створення фонду на 100 мільярдів доларів як "подушки безпеки" від фінансових потрясінь.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 січня 2021, 13:48

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.