Україна може отримати черговий транш від МВФ у березні 2014 року

Україна має усі шанси отримати гроші МВФ вже у березні 2014 року, якщо у жовтні-листопаді активізує переговори з Фондом про відкриття нової програми stand by.

Про це повідомляє "Укрінформ", посилаючись на висловлювання директора Міжнародного фонду Блейзера Олега Устенко.

На думку експерта, до активізації переговорів її підштовхне зменшення золотовалютних резервів Національного банку України.

"Скорочення золотовалютних резервів Національного банку України є явним поштовхом для того, аби намагатися активніше вести переговори з МВФ. Якби ми не бачили зменшення золотовалютних резервів, українська сторона почувалася би набагато комфортніше", - сказав Устенко.

Економіст прогнозує, що вже сама новина про активізацію переговорів з МВФ може підігрівати ринок, що буде плюсом для української економіки.

Як наголосив економіст, основними ризиками співпраці з МВФ є, передусім, ризики політичної групи.

"Необхідність зниження дефіциту держбюджету, підняття тарифів на газ, монетарні методи стимулювання економіки, що буде зв'язано зі збільшенням рівня інфляції, - усе це відноситься до ризиків нашої співпраці з МВФ", - відзначив експерт.

При цьому він звернув увагу, що без грошей МВФ Україну чекає подальше вимивання золотовалютних резервів НБУ і введення додаткових обмежень на ринку.

"Національний банк будь-якими способами обмежуватиме попит на валюту і залучатиме її в економіку країни. Не виключено, що будуть збільшені вимоги про обов'язковий продаж валюти експортерами на міжбанківському валютному ринку з 50% до 75%. Крім того, можуть вводитися додаткові обмеження щодо попиту на валюту з боку населення", - пояснив Устенко.

Як повідомлялось, виділення Європейським союзом макрофінансової допомоги Україні залежить від відновлення співпраці Києва з Міжнародним валютним фондом.Коментарі

Додати коментар


Віктор

Можливо, МВФ дає нам час сплатити більшу частку кредиту (хоч ми вже і сплатили більше половини). Для них вигідно, що наш борг зменшився, перш ніж погодитися на новий кредит.

апм

Украина выбросила почти миллиард на с-му видеонаблюдения за выборами а теперь просит кредит. Этой стране нельзя брать кредиты т.к они все равно разворовываются и пользы народу Украины от них нет

ГОЛОВНЕ на 20 жовтня 2020, 20:09

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.