Іноземні інвестори втікають з України

На українському ринку злиття і поглинань - ажіотаж - за шість місяців 2013 оголошено про угоди вартістю більше 3,5 мільярда доларів.

Про це пише Forbes.

У минулому році загальна сума M&A-угод, за оцінками інвесткомпанії Concorde Capital, не перевищила 2 мільярдів доларів. Жодного публічного розміщення акцій українських компаній за цей час проведено не було.

У світі все навпаки. У першій половині 2013 року обсяг M&A в глобальному масштабі скоротився, за даними агентства Mergermarket, на 13 %, до 870 мільярдів доларів, а в Європі - на 25 %, до 270 мільярдів доларів.

"Іноземні інвестори, які прийшли сюди шість-вісім років тому, зрозуміли, що їм дуже складно підтримувати бізнес в Україні", - пояснює керуючий директор інвесткомпанії Dragon Capital Брайан Бест.

За першу половину року в Україні уклали 10 публічних угод вартістю більше 50 мільйонів доларів. У п'яти з них продавцями були іноземні компанії. Єдиний покупець з далекого зарубіжжя - ірландська CRH, що стала власником українського бізнесу французької Lafarge.

"Було зрозуміло, навіщо австрійці продавали бізнес, - відзначає Світлана Черкай, колишній заступник голови глави правління Ерсте Банку, який перейшов у власність Олександра Адарича у квітні. - Але було не зовсім зрозуміло, навіщо він покупцеві".

Інша особливість - великі M&A-угоди в Україні готуються швидко: п'ять- шість місяців замість стандартних для ринку дев'яти - дванадцяти.

Продаж "Українського Медіа Холдингу" групі СЄПЕК оформили менш ніж за два місяці.

Бест консультував VS Energy Михайла Спектора та Олександра Бабакова при купівлі двох обленерго, що належали американській AES.

"Переговори пройшли швидко і легко, ціна була обумовлена ​​заздалегідь, сторони знали, чого хочуть", - згадує він.

Іноземці готові виходити зі збитками і продавати бізнес з дисконтом до аналогічних угод в Європі.

"На розвинених ринках у них більше можливостей , ніж в Україні. Інша справа місцеві. Вітчизняні бізнес-групи купували бізнес з премією до аналогічних операцій, які проводилися в Європі", - пояснює Бест.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 липня 2020, 10:54

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.