Щорічні втрати від викидання харчів становлять 750 мільярдів - ООН

Щороку в усьому світі викидається приблизно третина всіх продуктів харчування - близько 1,3 мільярда тонн, що завдає втрат світовій економіці в 570 мільярдів євро (750 мільярдів доларів).

Про це йдеться в звіті ООН "Наслідки марнування продуктів - вплив на природні ресурси", представленого в Римі та Найробі у середу, 11 вересня, повідомляє "Німецька хвиля".

"Цінність такої кількості змарнованих харчів відповідає ВВП Швейцарії", - заявив з цього приводу генеральний директор Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) Жозе Граціану да Сільва в Римі.

За його словами, "ми не можемо дозволити, щоб третина продуктів харчування, які ми виготовляємо, марнувалася або втрачалася у той час, коли щодня від голоду потерпають 870 мільйонів людей".

В той же час Ахим Штайнер - керівник програми ООН з довкілля (UNEP), представляючи звіт в Найробі, зазначив, що лише для виробництва змарнованих продуктів харчування щороку втрачається води втричі більше, ніж протікає за рік російською річкою Волга.

Крім того, за даними звіту, під час виробництва цих продуктів утворюються парникові гази, що відповідає ефекту 3,3 мільярда тонн вуглекислого газу.

"Лише США та Китай викидають щороку більше від цього вуглекислого газу", - йдеться у документі.

На додачу, для виробництва продуктів харчування, які ніколи не з'їдаються, використовується майже 30% світових сільськогосподарських угідь.

"Якби марнувалося менше харчів, це б не лише зменшило тиск на ресурси, яких обмаль, а й стало б непотрібним збільшувати виробництво на 60%, щоб мати змогу і 2050 року прогодувати все населення Землі", - пишуть автори звіту.

Як йдеться в звіті, в країнах, що розвиваються, продукти втрачаються під час виробництва чи зберігання, в той час як в багатих країнах "величезна кількість придатних продуктів харчування просто викидається".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 квітня 2021, 11:11

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.