Держбюджет-2014 затвердили з доходами на 8% меншими, ніж цьогоріч - ЗМІ

Дохідна частина затвердженого вчора урядом проекту державного бюджету на 2014 рік може бути на 8,5% меншою, ніж цьогоріч, при цьому соціальні витрати наступного року планується збільшити тільки на 9 мільярдів гривень.

Про це пише видання "Комерсант-Україна", посилаючись на дані учасників засідання.

Нагадаємо, зростання економіки в 2014 році в уряді передбачають на рівні 3%, інфляцію в 8,3%, дефіцит у 47,5 мільярда гривень (2,7% від ВВП), держборг - 32,4% від ВВП і надходження від приватизації держмайна в 17 мільярдів гривень.

У прес-службі Кабміну охарактеризували мету бюджету-2014 як "забезпечення стабільності держфінансів, а також економічного розвитку та соціального захисту громадян".

В той же час, як сказав один з учасників засідання, дохідна частина зведеного бюджету оцінюється в 457 мільярдів гривень. "Це на 8,5% менше, ніж закладено в цьому році", - пише видання.

При цьому, за даними джерела видання, на підвищення соцгарантій буде направлено всього 9 мільярдів гривень.

За словами народного депутата фракції "Свобода" Ігоря Швайки, який був присутній на засіданні уряду, обсяг трансферів з держбюджету Пенсійному фонду буде збільшений на 4,1 мільярда гривень - до 87, мільярда гривень.

Його дефіцит очікується на рівні 22 мільярда гривень (в цьому році повинен становити 21,9 мільярда гривень).

Фонд оплати праці, на підставі розміру якого розраховуються надходження від єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб, становитиме 524,5 мільярда гривень (+3,7%).

Відомо також, що обсяг допомоги молодим фахівцям складе близько 100 мільйона гривень, а матерям-героїням, інвалідам, учасникам і дітям війни збільшиться до 400 мільйонів гривень (+6,7%).

За інформацією Ігоря Швайки, план приватизації передбачає продаж наступного року 159 об'єктів державної власності на загальну суму 17 мільярдів гривень.

Як зазначає видання, аналітики впевнені, що це декларативний показник, який потрібен, аби плани по запозиченнях для покриття дефіциту держбюджету не виглядали "шокуючими".

"Примітно, що, хоча дефіцит затверджений на рівні 2,7%, обговорювалося ще й варіант 3,2% або 56 мільярдів гривень", - написало видання.

Як відомо, Кабмін вчора на своєму засіданні схвалив проект держбюджету на 2014 рік, хоча самого тексту документу уряд не оприлюднив.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 лютого 2019, 6:52

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.