Резолюція Європарламенту засуджує тиск Росії на сусідів - ЗМІ

Проект резолюції Європарламенту у справі тиску на країни Східного партнерства з боку Росії містить гостру критику дій Москви.

Проект, поданий спільно всіма групами Європарламенту, розглянуть і затверджуватимуть голосуванням сьогодні, 12 вересня, зазначає "ВВС Україна".

В резолюції депутати закликають Європейську Комісію захистити Україну та інші держави цієї програми від російського тиску, надавши "конкретні та дієві заходи на підтримку партнерів".

У преамбулі до резолюції згадано надані Україні гарантії безпеки в обмін на ядерне роззброєння, відповідно до Будапештського меморандуму 1994 року, одна з яких передбачає підтримку у разі тиску економічними методами.

Як йдеться в проекті резолюції, Європарламент засуджує той факт, що з наближенням Вільнюського саміту "на країни Східного партнерства, які перебувають на останньому етапі переговорів про підписання чи парафування їхніх Угод про асоціацію, збільшують різні види тиску".

Євродепутати вважають цей тиск "неприпустимим", як йдеться в резолюції.

Автори резолюції висловлюють також рішучу підтримку парафуванню чи підписанню на Вільнюському саміті Угод про асоціацію з тими країнами-партнерами, "які цього хочуть і до цього готові, за умови виконання необхідних вимог".

Як відомо, Україна, Молдова, Вірменія, Грузія і Азербайджан (обмежено також Білорусь) є учасниками програми Східного партнерства ЄС.

На саміті Східного партнерства в листопаді цього року Україна і Молдова планують підписати Угоду про асоціацію і ЗВТ з ЄС, а Грузія і Вірменія планують парафувати угоди про асоціацію. Однак, нещодавно стало відомо, що Вірменія увійде до Митного союзу.

Як повідомлялось, євродепутат Павел Коваль в ході обговорення питання про російський тиск на країни Східного партнерства в Страсбурзі в середу, 11 вересня, висловився за усунення торговельних і візових бар'єрів з країнами Східного партнерства, зокрема, і з Україною.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 13 липня 2020, :54

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.