Україна закупила в Європи вже 1,1 мільярда кубометрів газу

З початку року в газотранспортну систему України надійшло 1,1 мільярда кубометрів природного газу з Європи.

Про це повідомила прес-служба оператора української ГТС – компанії "Укртрансгаз".

В серпні імпорт газу з Європи через Польщу та Угорщину становив 244,2 мільйона кубометрів, що на 9,4% менше, ніж у липні цього року.

В той же час, як наголошують в компанії, за підсумками восьми місяців імпорт газу з Росії становив 15,3 мільярда кубометрів, що на 29% менше, ніж за аналогічний період 2012 року.

При цьому в серпні закупівлі російського газу зросли до 2,8 мільярда кубометрів з 2,2 мільярда кубометрів в липні. В цей час Україна почала закачування газу в підземні сховища газу.

Як відомо, Україна почала отримувати газ з Європи з 1 листопада 2012 року через територію Польщі за домовленостями з підприємством RWE Supply & Trading GmbH (Німеччина).

З 1 квітня Україна розпочала поставки з Угорщини. Крім того, ведуться переговори про можливі поставки з газотранспортними операторами Словаччини та Румунії.

Затверджений урядом прогнозний імпорт газу в 2013 році становить 27,3 мільярда кубометрів.

У 2013 році імпорт газу в Україну з боку РФ і Європи здійснюють ДП "Нафтогаз України", а також Ostсhem Дмитра Фірташа, "СЄПЕК" Сергія Курченка, "ДТЕК Нафтогаз" Ріната Ахметова і "Газпром Збут Україна" ("Газпром").

Як відомо, що за підсумками 2012 року Україна імпортувала загалом 32,939 мільярда кубометрів газу, що на 4,53 мільярда кубометрів або на 26,5% менше, ніж в 2011 році.

Як повідомлялось, за 8 місяців 2013 року через територію України в країни Західної Європи та СНД транзитом пройшло 54,4 мільярда кубометрів газу.

Також повідомлялось, що за підсумками першого півріччя Україна випала із традиційної трійки найбільших покупців російського газу.

Міністр енергетики Едуард Ставицький нещодавно заявив, що Україна може повністю відмовитися до 2020 року від імпорту російського газу.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 квітня 2020, 21:21

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.