Найбільше проблемних кредитів "назбирав" Промінвестбанк

Лідрами серед банків за проблемністю кредитного портфеля стали Промінвестбанк, UniCredit Bank, Правексбанк, Укрексімбанк та "Альфа Банк".

Про це свідчить рейтинг проблемності кредитного портфеля-2013, розрахований "Реальною економікою".

"Проблемні кредити після фінансової кризи 2008-2009 років вважаються чи не найбільшим гальмівним фактором банківської системи. Українські банки досі розчищають баланси, поступово позбуваючись докризових обсягів токсичних активів у вигляді неповернутих іпотечних, споживчих та корпоративних позик", - відзначають автори рейтингу.

Поняття "проблемної заборгованості" немає єдино правильного визначення, а тому при складанні рейтингу банки порівнювалися не лише за одним показником обсягу безнадійних кредитів

"Окрім зазначеного індикатора, ми додали до аналізу недіючі кредити, а також розрахували процентне відношення обох показників до загального кредитного портфелю, обчислили приріст недіючих кредитів за півріччя, коефіцієнт покриття безнадійних позик сукупними резервами під кредитні ризики", - пояснюють автори дослідженя.

Так, учасниками рейтингу стали 33 найбільших банки з першої та другої групи за класифікацією НБУ, котрі активні на кредитному ринку. Загальний обсяг позик, наданих цими фінансовими установами становить 4/5 усіх банківських кредитів в Україні.

За новою рейтинговою методикою "Реальної економіки" лідери рейтингу характеризувались найменш сприятливим поєднанням таких показників проблемності позик як обсяг і частка недіючих та безнадійних кредитів, зростання обсягу безнадійних кредитів, відносний приріст недіючих кредитів і коефіцієнту покриття безнадійних позик резервами під кредитні ризики.

Так, обсяг безнадійних кредитів Промінвестбанку збільшилася на 4,3 мільярда гривень за півріччя, до 4,957 мільярда гривень, що становить 19% від кредитного портфелю.

Обсяг недіючих кредитів фіну станови становить 8,131 мільярда гривень, що дорівнює 31,1% від кредитного портфелю.

У фінустанові стверджують що ситуація з "проблемкою" в банку знаходиться під контролем.

"Всі проблемні кредити були видані до кризи старим менеджментом ПІБу і, практично, не обслуговувалися позичальниками. Вичерпавши більшу частину можливостей врегулювання проблем і відновлення обслуговування клієнтами цих кредитів, Промінвестбанк одноразово класифікував їх як проблемні. При цьому ПІБ з 2010 року успішно працює регулярно отримуючи операційний прибуток" - запевняє прес-служба банку.

Обсяг безнадійних кредитів UniCredit Bank (Укрсоцбанк), що посів другу сходинку рейтингу, зменшився на 585 мільйонів гривень, до 14,951 мільярда гривень, що становить 62,2% кредитного портфелю. Обсяг недіючих кредитів фінустанови становить 16 102 мільярда гривень, що дорівнює 67 % від кредитного портфелю.

Для коментарів банк виявився недоступним:, на листи, телефонні дзвінки ніхто не відповідає.

Третю сходинку за рівнем проблемності кредитного портфелю посів Правексбанк, від якого отримати коментарі також не вдалося.

Обсяг безнадійних кредитів фінустанови збільшився на 176 мільйонів гривень, до 2,216 мільярда гривень, що становить 91,8% кредитного портфелю. Обсяг недіючих кредитів фіну станови становить 2,288 мільярда гривень, що дорівнює 94,8% від кредитного портфелю.

Як відомо, недіючі кредити (NPL, nonperforming loans) - загальна сума кредитів, які віднесені до IV (сумнівні) і V (безнадійні) категорії якості. МВФ рекомендує включати до недіючих кредитів усі позики, які прострочені більш ніж на 3 місяці та позики, обслуговування яких є слабким та незадовільним.Коментарі

Додати коментар


anna

ͳ -, , , , , .

ГОЛОВНЕ на 10 квітня 2020, 9:54

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.