Уряд завищив прогноз ВВП на наступний рік на 100 мільярдів - експерти

Вчорашній прогноз Кабміну стосовно росту номінального ВВП в 2014 році до 1694 мільярдів гривень (на 3%) завищений на 50-100 мільярдів.

Про це пише Forbes з посиланням на оцінки опитаних аналітиків.

Як пише видання, за підсумками 2012 року ВВП України становив 1408 мільярдів гривень. Закладений у бюджеті на цей рік ВВП - 1576 мільярдів гривень.

"Однак, на ділі він буде нижчим, - пише видання. - Середній прогноз номінального ВВП 2013 року серед семи опитаних економістів - 1468 мільярда гривень".

Приміром, директор "CASE-Україна" Дмитро Боярчук очікує, що за підсумками року ВВП України складе в кращому разі 1450 мільярдів гривень.

Начальник відділу аналізу та досліджень Райффайзен Банку Аваль Дмитро Сологуб прогнозує цифру в межах 1500 мільярдів, а радник Альфа-Банку Україна Роман Шпек - 1470 мільярдів гривень.

"Навіть у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі змирилися з тим, що на прогнозний рівень ВВП в поточному році Україні не вийти. Згідно з останнім консенсус-прогнозом, підготовленому на базі Мінекономрозвитку, в нинішньому році номінальний ВВП складе лише 1485 мільярда гривень", - пише видання.

Отже, відзначається в статті, щоб з показника в 1470 мільярдів досягти до 1694 мільярдів, потрібно показати неабиякі темпи зростання. "Досягти таких результатів уряд, швидше за все, не зуміє", - констатує видання.

Так, глава секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський прогнозує зростання реального ВВП в 2014 році у 2-2,5%, Віталій Ваврищук з інвесткомпанії SP Advisors очікує зростання в 2%, Сологуб прогнозує 1,5%.

У підсумку очікування Ваврищука за номінальним ВВП - в кращому випадку 1589 мільярдів гривень, Боярчук прогнозує 1550 мільярдів гривень.

"Найбільш оптимістичний у прогнозах Сологуб з Райффайзен Банку Аваль - він готовий чекати 1660 мільярдів гривень", - пише видання і додає, що такі ж очікування і Мінекономрозвитку.

Як повідомлялось, дохідна частина затвердженого вчора урядом проекту державного бюджету на 2014 рік може бути на 8,5% меншою, ніж цьогоріч.Коментарі

Додати коментар


Жанна

Только приняли проект бюджета, как все эксперты в один голос заговорили о нереальности приведенных в нем цифр. Да что там эксперты, обывателю ясно, что не может ВВП расти, когда промпроизводство падает чуть ли не вдвое в экспортных отраслях и промышленности вообще. Лучше бы вместо фантастического бюджета приняли Антикризисную программу коммунистов и начали спасать наконец экономику.

ГОЛОВНЕ на 19 квітня 2021, 18:58

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.