Акціонер "Уралкалія" хоче продати свою частку за 4,5 мільярда

Через конфлікт між "Уралкалієм" і Білоруссю найбільший акціонер калійного гіганта Сулейман Керімов, до якого Білорусь також має претензії, може продати свій пакет акцій підприємства, який він оцінює в більш ніж 4 мільярди доларів.

Про це пише видання "Прайм".

Керімов через благодійний фонд Suleyman Kerimov Foundation володіє 21,75% акцій "Уралкалію". Ще 7% акцій компанії належать Філарету Гальчеву, 4,8% - Анатолію Скурову.

Крім того, 12,5% акцій знаходяться у власності Wadge Holdings Ltd, яку контролюють ті ж особи - фонд Керімова, Скуров і Гальчев, пише видання.

На сьогоднішній день відомо про декілька можливих претендентів на пакет Керімова. Зокрема, це співвласник АФК "Система" Володимир Євтушенков, засновник "Руснєфті" Михайло Гуцерієв і колишній голова Держбуду Володимир Коган.

Євтушенков, за даними Forbes, володіє статком в 6,7 мільярда доларів. Йому належать 64% акцій АФК "Система", в яку входять МТС, "Башнефть", мережа клінік " Медсі" і ряд інших активів. Однак, бізнесмен, який хоч і може собі дозволити подібну покупку, спростував чутки про це, пише видання.

Статки Когана Forbes оцінює в 950 мільйонів доларів. Тому, пише видання, навряд чи він може дійсно претендувати на пакет Керімова.

А ось статки Гуцерієва оцінюються в 3 мільярди доларів (34 місце в рейтингу Forbes). Крім 49% акцій "Руснєфті", йому належать "Російське вугілля", московські готелі Marriott і "Ленінградський".

Ще одним претендентом на придбання частки в "Уралкалії" є банк "Росія", найбільшим акціонером якого є бізнесмен Юрій Ковальчук (40,8%).

Банк володіє акціями "Національної Медіа Групи" (пакети акцій в "Першому каналі", телерадіокомпанії "Петербург - П'ятий канал", РЕН -ТВ, газеті "Ізвєстія" тощо).

За версією Forbes Ковальчук із статком в 1,1 мільярда доларів займає 99 місце в списку найбагатших росіян.

У придбанні пакета Керімова зацікавлений згідно з даними "Комерсанта" також бізнесмен Аркадій Ротенберг. Forbes оцінює стастки Ротенберга в 3,3 мільярда доларів, що відповідає 31 місцю серед найбагатших бізнесменів Росії. Йому належать 51% "Стройгазмонтаж", 26,4% "Мостотрест", 37,3% "СМП Банку".

За даними Wall Street Journal, ще одним претендентом на 21,7% акцій "Уралкалія" є ГМК "Норільський нікель".

За даними газети, сума можливої операції може скласти більше 4 мільярдів доларів. Як повідомило джерело видання, акції Керімова можуть перейти до "Норнікелю" вже наприкінці поточного місяця.

Однак у самій компанії агентству "Прайм" повідомили, що переговорів про покупку пакету Керімова не ведеться.

"Тим часом переговори з будь-яким з претендентів на пакет Керімова можуть ускладнитися тим, що він готовий продати частку тільки істотно дорожче ринкової ціни", - пише видання.

За деякими даними Керімов просить за 21,75% акцій "Уралкалія" близько 4,5 мільярда доларів, хоча на закриття торгів у середу на Московській біржі цей пакет коштував близько 3,6 мільярда доларів.

Як вважають опитані агентством аналітики, можливий продаж Керімовим його акцій посприяє вирішенню конфлікту "Уралкалія" з Білоруссю і відновленню калійного ринку.

У вівторок президент Білорусії Олександр Лукашенко заявив, що припинення співпраці з "Уралкалієм" ускладнило продажу добрив для "Білоруськалій", але разом з тим висловив упевненість, що російська компанія повернеться до співпраці з найбільшим білоруським підприємством.

Як відомо, калійна війна почалася після того, як "Уралкалий" наприкінці липня оголосив про намір вийти з спільного з "Білоруськалій" трейдера - "Білоруської калійної компанії" (БКК).

Далі 26 серпня влада Білорусі затримала в Мінську главу "Уралкалія" Владислава Баумгертнера після зустрічі з прем'єр-міністром Білорусі Михайлом Мясниковичем.

Йому пред'явили звинувачення у зловживанні владою та службовими повноваженнями в рамках кримінальної справи про діяльність БКК.

Аналогічні звинувачення потім були пред'явлені і Керімову. Обом тепер загрожує в Білорусії строк до десяти років.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 01 березня 2021, 18:28

Перспективы мировой экономики во второй половине 2019 — первой половине 2020 года

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.